01. oktoober 2022
Emajõe keeltekool
Iga keel on võti, mis avab ukse teise kultuuri, uude ärisse, värskesse energiasse. Keele omandamine on otsekui rännak professionaalse juhendajaga. Kõigil keeltel on oma loogika ja vägi ning keele õppimise kaudu siseneme uude ilusasse ilma tema lõputute võimalustega.
Keeleõpe on looming – samas turvatud kindlate vahenditega. See looming küsib rakendust ja praktikat, et kinnistuda ja uute ideede vood vallandada.
Tundes end praeguses teemade ja oskuste ringis ammendatu ja ahistatuna vali mõni tundmatu keel – ja täiesti taevalik inspiratsiooni allikas pääseb sinuni. Juba õppimaminek ise on tegu. Kingitus endale. Sellest otsusest algab muutus ja lahtihüpe.
Keeltekoolis omandatut võib võrrelda loteriipiletiga, tänu millele kuldkalake saab täita nii need sinu soovid, mida juba tead kui ka need, mida veel isegi ei aima. Unistustest suurem tulemus on su enese imelise aju kasutamine ja seisakust väljumine.
Piisab sellest impulsist – ja muutuvad ka teistesse eluvaldkondadesse kivistunud mustrid.
Kui sul on töö pärast vaja – või keeleseadus kohustab – ikkagi kujuneb keeleõppest rõõmus mäng.
Kõige sügavamat tõdegi räägitakse ju sageli naljatades.
*
Emajõe keeltekooli rajaja, juhataja ning hinnatud õpetaja Signe Laigu: „Minu õpilased imestavad mu lõputu kannatlikkuse üle. Tänu sellele ei häbeneta vigu teha ning õpitakse valutumalt.
Selle harmoonilise ühise kulgemise jaoks uue keele avarustesse ma 2010. aastal üldhariduskoolist ära tulingi. Austan ja imetlen täiskasvanud õppijate motiveeritust ja emotsionaalset tagasisidet. Oskan seda eriti väärtustada pärast aastatepikkust amokijooksu mööda teismeliste klassiruumi, et 7.-8.klassi universumi direktoreid üldse õpetada saaks. Võrreldes koostööpartneri Töötukassa pisteliste kontrollimistega, tänu millele meie koostöö üha paraneb ja tiheneb, on võitlus puberteetikutest käitumishälvikutega ikka midagi… täiesti teistsugust.“
Signe alustas Tallinna Ülikooli üliõpilasena kooselu tehnikaülikooli tudeng Andrus Laiguga. Noorpaar asus toona Signe vanaisa juurde elama. Oma emaga väga lähedastes suhetes nooruke mõrsja pakkis asjad siis, kui ema oli Alaveres suvilas. Ootas ära, kuni too naases, et näha enne taksoga ärasõitu viimset korda oma lapsepõlve helgeimat vaatepilti: Stroomi ranna veerel asuva lapsepõlvekodu, neljanda korruse korteri aknal emakene talle järele lehvitamas.
Esimene õpetaja töökoht oli neiul lasteaias 6aastastele inglise keele õpetamine. Tudengi jaoks oli kaks korda nädalas sularahas tasutud töö vägagi tõhus ots. Sellele lisandusid individuaaltunnid. Mitte ainult inglise keel – pärast saksa keele juurdeõppimist asus ta õhinal ka seda õpetama.
„Olin näiteks Pille Minevist keeleõppes poolteist aastat ees ning aitasin teda individuaaltundidega järele,“ naerab Signe, kelle õpilastel olid 1990. aastal parimad õpikud, parimad kuulamismaterjalid ning pedagoogi-metoodiku kõrgharidusega õpetaja.
Tema juurde jõuti suust suhu soovitustega. Harva lisandus ajalehekuulutus – ent see oli toona ülikallis moodus endast teada anda.
Aastani 2010 suutis tohutu elujõuga naine end jagada pere ja poja, käitumishäiretega koolilaste ja eratundide vahel.
„Ajad Elleri-koolis olid unelmate-elu laadsed – võrratud kolleegid, kuldsed õpilased… Ja ikka oli mul vaja panna eratundidega kõik laupäevad-pühapäevad kinni. Sellepärast, et mina tahtsin – ja sain ka 7 korda aastas reisida,“ meenutab ääretu elujõuga naine oma teekonda. „Lõpeks sai õpilasi nii palju, et hakkasin neid sõbratariga jagama. Kuna mul tekib kiiresti sügav kiindumus oma õpilastesse, oli mul alguses väga valus vaadata, kuidas õpilased läksid üle koridori teisest uksest sisse… Valuvaigistiks oligi hea ja õige teha oma keeltekool.“
Turul oli tollal kolm tuntud tegijat – Martina ja Laura Põldvere Lingua, Folkuniversitetet ja Tartu Rahvaülikool. Viimastel oli riigi tugi ja filiaalid mitmetes linnades.
Signe enese koju mahtus korraga kolm õpilast, järelikult oli eraldi kooli ja ruume tarvis. Ta võttis end töötuna arvele – ja see oligi teekond kallite ruumide-sisustuse-tehnikani.
2010. aastal käis naine Eva-Maria Vahtramäe – tänase koostööpartneri ja õpetajaga tema mitmes erakoolis – koolitusel ning ühendas inglise keele, metoodiku hariduse ja äriidee.
„Tegin Evale lõunasöögi välja. Kummalgi oli nina ees tohutu pubi-praad ning sedasi valminud äriplaan saigi rahastuse. Alustasime Emajõe büroohotellis jumaliku botaanikaaia naabruses kolmekesi – mina ja veel kaks õpetajat kahes ruumis. Edasi noppisime endale veel ühe ja siis veel kolm ruumi.
Misjärel siirdusime juba Küüni tänavasse kesklinna kaubahalli avarustesse. Ikka Andrusega kahekesi sisekujundust nii välja mõeldes kui valmis tehes. Toona oli meil lõpuks juba ligi 300 õpilast, kuna laienesime ka Tallinna Valgesse majja. Ma ise ööbisin seal ühes klassiruumis, kuni…
Muutusin liiga usaldavaks. Mida harvem seal käisin, seda enam ohumärke tajusin.
Kallid kolleegid – otseselt midagi halba tegemata või susserdamata – ajasid segamini tasemed-kuupäevad… Väga valusad vitsad õpetasid mulle, kui püha lehm on osavõtuleht. Eriti siis, kui tegemist on riigi kui koostööpartneriga.
Üks paikvaatlus – ja KÕIK, absoluutselt kõik ebakorrektsused tuvastati.
See oli minu täpsuse elukool, kus loevad ka sekundid, mitte vaid minutid.
Mul oli Tallinna parim – sel hetkel ka Eesti suurim keeltekool… ja see kõik kasvad üle minu haldusvõimekuse. Tööjaotus on kena asi küll, aga lõpeks vastutab igal juhul juhataja. Oo, neid seletamisi ja kirjavahetust, kõnesid ja vaibalkäimisi, protsessimist ja võitlust viimse veretilgani… Teist võimalust ei antud.
Mul-naiivsel olid tollal kõik munad ühes korvis. Täna olen oma koolid ja keskused arukalt ära jaganud – Emajõe keeltekooli kõrval on Dorpat koolitus, Hansa akadeemia ja Aleksandri tervisekeskus.“
Siis aga tuli Signel kõigest lahti lasta, sest ta ei suutnud partnerita renti tasuda. Tema kallitest seadmetest sai pankrotivara, viimsel kooli sünnipäeval ostis ta ise lilled ja tordi: pidu katku ajal.
Täna on tema koolid Tartus Peetri 26A tohutu perspektiiviga – ja elektriarvega… ruumides.
Õpilasi voolab juurde Ukrainast ja Lõunast, kooli tulevad 50+ eestlased, kes on koolis saksa keelt õppinud, ent enam inglise keeleta ei saa. Oodata on ka noorte eestlaste vene keele vajaduse hüppelist kasvu, kui ühel päeval koostö-kaubanudus-kultuurivahetus-turism Venemaaga taastekib.
„Iga ettevõtja peab väidetavalt pankrotis ära käima, et päris tegija olla. Loomulikult nüüd ma enam eraisikuna rendilepingut ei käenda – ent mu kallil Andrusel on sellepärast 15aastane surnud-lehma-laen, et meie armas väike kodumaja meile alles jäi. Mina veetsin siis, aastal 2018 viis nädalat niinimetatud hullumajas. Kogesin teraapiaid ja nõustamisi, psühholoogide ja psühhiaatrite hoolt ning puhkasin kafkalikust ametnike-kontrollide maailmast. Lugesin läbi suurema osa Petronede minu-sarjast ja jagasin seda ka teiste patsientidega. Ja läbisin ületöötamisest võõrutamise – ka kliinikus töötasin alguses 6, siis 5, siis 3 ja lõpeks ühe tunni päevas.
Selgus, et maailm toimub ka minuta – piisab rahuliku usaldusega liigne vabaks lasta.
2019. aastal sukeldusin enesearendusse – mis on oluline impulss Aleksandri tervisekeskuse loomiseks – sest psühholoogiast mulle enam ei piisanud. Kogesin samas, et ka enesearendusest võib sõltuvusse sattuda. Kirgliku isuga ühelt koolituselt teise tormates tahad kiiresti kohe ja kõike juurde saada…
Igatahes päeval pärast esimese Emajõe keeltekooli sulgemist avasin tänase. Õpin Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis ettevõtlust ja projektijuhtimist – millele olen lisanud sotsiaaltöö, sest need inimesed haakuvad minuga. Ettevõtluse tudengid pole mingi äriklubi, vaid lapsed – sotsiaaltööd õpivad küpsed teadlikud isiksused. Kes omakorda vajavad minu keelte- ja ettevõtluskoolitust.“
*
Signe Laigu rajatud Emajõe keeltekool toimib otsekui säravate isiksuste sõpruskond, millega osaduses olemine tõstab tuju ja väljavaateid. Olenevalt sellest, kas ajad ja võimalused lubavad üksteisele ilmsi või veebis naeratada, pakutakse kombineeritud ja paindlikke lahendusi.
Inglise, eesti ja vene keele 3 kuni 4 taset saavutatakse nii kursustena kui individuaalsete tundidega.
Kui inimene küsib päris oma tunnid, teeb õpetaja kindlaks tema kui väärtusliku isiksuse taseme ja vajadused vastavalt erialale ja edaspidisele keele praktiseerimise väljundile.
Veel enam – kõlab ju inspireerivalt, lausa romantiliselt: keeletunnid kahele inimesele.
Koolituse saab tellida ka asutusele või minigrupile, mis võib olla ühtaegu nii pere- kui sõpruskond.
Imeline ühistegevus ja värsked väljavaated lähendavad ja ühendavad edukamalt kui pereteraapia või abstraktne meeskonnakoolitust.
Õpetajatel on ühtaegu nii klassikaline kui kaasaegne taust ja haridus ning ülemaailmsed värvikad kogemused.
Eesti keelt õpetavad Leili Siilivask – ta õpetab ka vene keelt -, Sireliis, Eve Klävin ja Katrin Veiksaar. Tema õpetab ka taani ja itaalia keelt ning töötab talviti Bologna Ülikooli juures.
Leili Hansmann õpetab lisaks eesti keelele ka soome keelt või siis soomlastele eesti keelt.
Kõik õpetajad naudivad tööd erinevate elukutsete esindajatega ning õpivad õpetades ka ise elu ja ilma. Näiteks Olesja Aarik on töötanud ka vanglas. Oskas nii äärmuslikes oludes inimestele uue võimaluse anda, annab sulle ammugi.
Vene ja inglise keele kaudu õpetab Emajõe keeltekoolis eesti keelt ka kirjanik Kati Murutar.
Kohtumine sarmikate isiksustega on juba ise täiendav motiiv kas päriselt või ekraani vahendusel kodust välja minna. Vene keelt õpetab Andrei Kuzitškin oma väljatöötatud haridusprogrammiga. Ta ise on Tomskist pärit bioloogia ja rahvusvaheliste suhete magister, kes oskab 7 aastat Eestis elanuna ka inglise, hispaania ja eesti keelt.
Juri Jufkin õpetab peale vene keele ka prantsuse ja ladina keelt. Õnneks tekib kellelgi huvi või vajadus nii iidsete kui uudsete keelte vastu. Hetkel just otsitakse korea ja jaapani keele õpetajat.
Samas võib üht ja sama keelt omandada vägagi erineva stiili ja käekirjaga õpetajatelt. Inglise, vene ja eesti keele õpetaja Kati Kottise on nii kolleegide kui õpilaste hinnangul Emajõe keeltekooli superstaar.
Teine läbi inglise ja vene keele eesti keelt õpetav Kati on Murutar. Originaal.
Erinevaid stiile ja varjundeid tutvustavad Perthi taustaga šotlane Andrew Weightman-Pilv ning ameeriklane Douglas Spoolstra, kelle aukartustäratavat haritust ja karismat on kogenud nii Paide, Tartu kui Surju. On ju meie maailm võrratult käepärane, väike ja ilus paljukeelne ühtne paik.
*
Dorpat koolitus
Mitte kõik oma ettevõtlusse sisenevad inimesed pole piisavalt tugevad, et ebaõnnestumisi ja pankrotti välja kannatada. Ei pea ka. Väidetavalt on iga tõsiseltvõetava äriinimese tunnus vähemalt üks pankrot. Õnneks on Dorpat koolitus abiks kõige naiivsemaid vigu vältima. Õpime projekte kirjutama, äriplaani koostama ja oma vastsündinud ettevõtet juhtima.
Laigude perefirma sündis omal nahal kogetud vigadest. See on Andrus Laigu juhitud ettevõte, kus Signe rakendab end metoodiku ja läbirääkijana, on õppekorraldaja, usaldusisik ja müügitüdruk.
Tallinna Tehnikaülikooli diplomiga Andruse päevatöö Laigude kodukontoris on Hetest OÜ furnituuri müügitöö. Abikaasade kõrvuti kabinettides päevast päeva koos kulgemine on kinnitus väitele, et õnnetu kooselu ja -loomise eeldus on ühes suunas, mitte teineteisele otsa vaatamine.
Laigud kinnitavad: „Oleme kogu oma pika abielu jooksul ülipalju koos olnud ja seega teatud mõttes erandlikud, et oleme väsimatult, aga see-eest üha tihedamalt ja tõelisemalt koos.
Mees tegeleb üldjuhtimise, tunnistuste ja õpilaste koostatud äriplaanide supervisiooniga.
Naine on temaga samas rütmis südaööni arvutis – nädalavahetustel praegu veel ka – oma keeletundide andmise ja oma firmade juhtimise kõrvalt metoodiku-õppejuhi tööd tegemas.
Kuna tegemist on meie pensionisambaga, ei saa me eksimusi lubada – üks pädematu õpetaja – ja meie sammas kõigub.“
Dorpat koolituse emapuu ja telg on kogenud professionaal Eva Maria Vahtramäe, kelle teenena on kool paindlikult turvaline ja garanteeritult pädev. Tema jälgib ja kaardistab ka õpilaste koolitusele-järgnenud edulugusid.
Me ei taha Elon Muskideks. Parimat võimalikku iseennast vajame. Inimene on loodud olema õnnelik. Kõik, mis seda sünniõigust kasutamast takistab, kuulub muutmisele. Parimatelt õppimine aitab uut lehekülge keerata.
Uued unistused ja inspiratsioon. Värske pilk ja algused. Just VÄRSKUS on võti – nii õnnelikuks tahtva inimese kui vana hea Dorpati ja Tartu vaimu jaoks. Vana hea traditsioonilisus uues võtmes.
Traditsioonid ei pea olema jäigad ega puised. Konservatiivsus ei tähenda kivinemist. Alalhoidlikkus ja kultuurikiht toimivad Dorpat koolituses inimese heaks, mitte vastu.
Nagu ka elu juhtub meie jaoks, mitte meiega.
Kui asute uue iseenese äriplaani koostama, soovitame eeskuju võtta arukaimailt.
Eestlastel on aeg tegusalt uueks tõusuks tunnetada, et kannatamine ja muretsemine pole enam moes – nii 700aastasel orjaajal kui nõukogude okupatsiooni raudse eesriide taga oldi ka õnnelikud, armastati ja naerdi. Tänasesse ärisse tuleb ka neist ajastutest noppida parim.
Sajandite ja millenniumide vanune ürgolemuslik õnnetunne väärib edasi kandmist ja süvendamist.
Seda Dorpat koolituses just täpselt tehaksegi.
Tasub näha, mis asi on Diana Tandru ettevõtlusteatri metoodika, mille ta on Eestist ka Lätti, Soome ja Ukrainasse viinud. Koolitust kogeda saame praegu ikka päris iseendana, mitte Muski-Zuckerbergi paljundatava metaversioonina.
Diana on Audenteses koolitatud magister, kellel on TalTehhi, EBSi, Narva kolledži ja Järvamaa kutsehariduskeskuse taust. Ettevõtluskoolituse, isikliku äriplaani koostamise ja projektikirjutamise õpetuse kroon ongi ettevõtlusteater.
Sellele innovaatilisele sõnale sekundeerib Eva Vahtramäe magistritöö nimetus – organisatsiooni käitumine. Põnev! Eriti kui see asetub Eva rahvusvahelise ärijuhtimise teooria ja praktika taustale.
Veel üks inspireeriv termin – nii Pertti Pärna kui eelnimetatud õpetajad on andragoogid.
Täiskasvanute koolitajad. TalTehhi logistiku taustaga Perttil on lausa kuues tase.
Täiskasvanute koolitus kui nähtus annab lootuse kõigile. Mitte kunagi ei ole hilja ennast täiendada või sootuks suunda muuta.
Õpihimulisel peab olema vähemalt keskharidus, netiühendus ja elementaarne arvuti kasutamise oskus.
Kaheksandat aastat tegutsev täiskasvanute täienduskool õpetab koostöös Emajõe keeltekooliga ettevõtlust, keeli ja Euroopa struktuurifondidega koos töötamist. Praegu põhiliselt veebis mõistagi.
Hilistele alustajatele ja lendstardiga kannapöörde sooritajatele on toeks Töötukassa.
Abiks on kooli tegevjuht Andrus Laigu ka. Kui ka ajatatud õppemaksuga elulistel-olulistel põhjustel toime ei saa, tuleb vabastuse asjus sooja ja südamliku, mõistva ja empaatilise Andruse poole pöörduda. Kõik tuleb tagasi – iga sinu heategu tasutakse tuhandekordselt ja iga su pürgimus õnnestub.
„Oleme õppekavasid laiendamas, sest sotsiaalne tellimus küsib koolitatud spetsialiste pehmete väärtuste tootmiseks. Kultuur ja meelelahutus, loovus ja sotsiaalne sobitumine igal ajajärgul ja iga ilmaga vajavad professionaalseid ärijuhte. Infotulvas ja pakkumiste paljususes fookuse hoidmine, sõna ja pildiga toime tulemine ja selle turundamine on meie koolituste uus väljakutse,“ arutleb Signe. „Aina keerulisem ja samas olulisem on mürast eristuda ning oma pakkumise ja sõnumiga nii sõnas kui visuaalis välja paista.
Meie sihtgrupp on lisaks uue lehe pöörajatele ka väikelaste emade ringkond, kes tuleb või naaseb tööturule.
Pereäri tulemuslikkuse elav näide on meie oma poeg Toomas. Tal on pandeemilisi piiranguid trotsides käivitatud veganrestoran ja kauplus „Oasis“ Tallinnas Rotermannis. Pojal on ka oma inspiratsiooni koolitus. Ta on uue ajastu storyteller-ämbrilaulik – käib noortele avalalt ja rõõmsalt oma seinast-seina kogemusi jagamas.“
Laigud on kogenud, et ehkki Toomas on nende tootenäidis, ei saa erinevad põlvkonnad liiga pikalt sedavõrd sujusalt koostööd teha kui abikaasad. Abielupaar kogeb ühises ettevõtluses kokkukasvamist, läheduse üha kõrgemaid tasemeid tänu sellele, et hingeabi põrumiste puhuks on 10 meetri kaugusel. Signe käib end Andruse kodukontoris oleval nutudiivanil tühjaks kurvastamas – ja suudab taas.
Aeg on näidanud, kui tänulik tuleb olla lisaks kaasale ka ilmastikukindlale meeskonnale – on sobiv koht tänada Eva, Maria ja Ivi vankumatut professionaalset sõprust ja 24/7 kohalolekut.
*
Hansa akadeemia
Head asjad ja algused levivad ja paljunevad.
Häid võimalusi peab palju olema.
Eesti on jõgede maa. Pärnu jõgi algab Roosna-Allikult ja ületab reipalt Tallinn-Tartu maantee.
On ju märgiline! Nii voolab ka Emajõgi Pärnusse ja Tallinnasse – ja internetti. Ikka tasa ja targu.
Kui sind pole igal võimalikul elualal, võib mõni lootusrikas risttee jääda märkamata ja kasutamata.
Kui sa pole internetis, oled oma praeguses hetkes ketis.
Uut algust pakkuva keeleõppe ja ettevõtlus-impulsi, inspireeriva projektimaastikule sööstmise ja õigupoolest uue iseenese leiad tervikpakkumisena Hansa akadeemiast.
Meie lood on sarnased. Mäletate, kuidas omal ajal telekooli tuules Lauri Leesi fluidumis prantsuse keelt õppisime? Ja algeliste äriuudiste ajel aru püüdsime saada, mida see tähendab, et talse tõuseb.
Nüüd õpime üha uusi keeli ja ettevõtlus-teadmisi. Paketina, mida praktikas kinnistada.
Sest peame, tahame ja vajame – kusjuures hansa-akadeemikuks saab kodus ka. 21.sajand, teadagi!
Selleks, et algusest alustada või seismajäänud eneseteostusega värske jõuga edasi minna, on parim lahendus täispank, kolm vaala, terviklik õpetus. Keeled, äriplaan ja projektikirjutamise koolitus.
Signe ja Andrus Laigu on isikliku kogemuse ja ameti kaudu veendunud, et nii praktika pinnalt õpetamine kui teadmiste praktikasse rakendamine on parim lahend. Ja individuaalsus, inimese isiksuse ja vajadustega arvestamine on omakorda edu võti.
Olgu puhtale lehele pürgija täiesti ettevõtluse alguses, ristteel või vajab lendstarti järgmisele tasemele – nii kontaktõppe kui veebikoolituste kombinatsioonis aitavad vilunud õpetajad tema idee teoks teha.
Valikus on ettevõtluskoolitus ja äriplaani koostamine, projektijuhtimine ning praktiline raamatupidamine.
Õpetajatest Eva Vahtramäe eneseesitlust tasub kodulehel www.hansaakadeemia.ee hoolikalt uurida juba seetõttu, et seegi on teatud mõttes õppevahend – kuidas ennast esitleda. Eva õpetab äri ja organisatsioonikäitumist, müügijuhtimist, rahvusvahelist äri seinast seina.
Pääsküla poiss Pertti Pärna annab edasi kõik, mida ta Taltehhi logistika-tarneahela õpingute järel omandanud, rakendanud, veel õppinud ja praktikas katsetanud on.
Kaide-Liis Luht õpib hetkel ka ise Mainoris finantsjuhtimist ja Taltehhis sotsiaaltööd. Prakitka pärineb tal noorsootöö alalt ning ta on pädev koolitama nii ettevõtlust alustama, juhtima kui analüüsima.
Diana Tandru on oma Audentese-haridust rakendanud õppejõuna Tallinnas, Lääne-Virumaal, Järvas ja Narvas. Projektieksperdiga koostöös praktiseerides on ta ühtlasi välja kujundanud Ettevõtlusteatri kui koolitusvormi.
Maria Rozbaum – Tartu Ülikoolis ajakirjanikuks õppinud ja sellena ka praktiseeriv uue ajastu ettevõtja õpetab ärijuhtimist ja turundamist sotsiaalmeedias ning teadlikku sisuloomist.
Silja Laid on oma kauast raamatupidamiskogemust rakendanud tootmises, transpordis ja põllumajanduses ning oskab juhendada nii rahvusvahelise lennukaarega ettevõtjaid kui pereettevõtteid, et neis isiklikud ja frima taskud segamini ei läheks.
Keeleõpetajad on pärit Emajõe keeltekoolist.
Kati Kottise õpetab inglise, vene ja eesti keelt.
Juri Jufkin lisab vene keelele prantsuse ja ladina keele.
Signe Laigu, koolijuht, pakub inglise keelt.
Leili Hansmann pädeb eesti ja soome keele alal.
Andrei Kuzitškin on pärast Tomski nomenklatuuri kuulumist seitsmendat aastat Eestis oma enese väljatöötatud A1-B2 haridusprogrammiga ning on ka ajakirjanduses praktiseeriv polüglott.
Oled uue alguse otsingul oma hariduse ja kogemuse poolest pigem õpetaja kui õpilase tasemel? Ole lahke – tule projektijuhtimise, personalijuhtimise või raamatupidamise õppejõuks!
*
Aleksandri ja Emajõe tervisekeskused
Aleksandri tervisekeskus
Tervis on terviklikkus. Oleme teadlikud, et meil on ihu, hing ja vaim.
Tervis on protsess. Enam ei küsita: millal ma valmis saan. Terveolemine on teekond.
Tervis pole haiguse puudumine.
Meile kingituseks ja kasutamiseks sünniõigusega kaasa antud keha ja vaim vajavad tänulikku alalist tegelemist. Kui sul on südames ja kõrvade vahel juba valud, ütled optimistina: valutan, järelikult olen elus.
Realistina tead – õnneks pole hilja oma terviklikkust taastada, kuniks elu.
Teame võimete piiril töötavate tegudeinimestena, kui oluline on läbipõlemise ennetus – ja rehabilitatsioon. Meie tervisekeskuses antakse abivajajale kätte tööriistad, mitte ei tekitata sõltuvust terapeutidest.
Teame ka, et vajad tuge ja juhatust oma lapse sobitamisel ühiskonnaga – saame peresid selles terviklikus protsessis professionaalide abiga aidata.
Kell tiksub nüüd-nüüd-nüüd…
Nüüd on sul õnneks eestimaailma parimad kaaslased järjepideva tervisega tegelemise toetajateks.
Vaata hoolikalt, millised psühholoogid, kogemusnõustajad, loovtegevuste pakkujad ja terapeudid sind juhendavad. Loe, kuhu uue alguse, suhtluse, kaaslaste ja juhendajate järele tulla!
Www.aleksi.ee