07. juuni 2014
Vaim ja Vara
See on nii hea, et oleme 8-18-48-78aastastena üsna ühesuguses olukorras. Meilt küsitakse – ja ise küsime endalt – kelleks tahad saada, kus-kellega-kuidas elada? Mitte kunagi pole hilja valida. Eluteed ja kaaslast, ametit ja kodu. Alati on täpselt õige aeg alustada – ja õnnelik olla.
Iga valik on õige – sinu jaoks. Sul on õigus vahetada korter või maja suuremaks, kui saavutatu lubab ja pere suurenemine eeldab. Sul on õigus vahetada korter või maja väiksemaks, kui lapsed lähevad oma teed ja sihid teisenevad. Nii linnast maale kui maalt linna kolimine on õige.
Noored pered ja noored pensionärid voolavad maale tõelist elu elama. Väsinud ja väetimad inimesed aga tõmbuvad mubavamatesse korteritesse või sotsiaalküladesse. Igaühe jaoks on lahendus ja mitte keegi pole liigne.
OÜ Vaim ja Vara on 11 aastat eesti/itaalia kapitalil töötanud kinnisvarainvesteeringute ettevõte. Vaim ja Vara sellepärast, et ka varanudusele on vaja hinge, mis teda elus hoiab ja talle väärtust lisab!
Eestisse investeeriti enne majanduskriisi algust umbes 10 miljonit eurot, millest 8 miljonit Tallinnasse ning 2 Narva.
Ettevõte on rajanud ja müünud mitmeid korterelamuid, kohvikuid, kinnistuid…
Majanduskriis tõi kaasa palju kaotusi ja ümberkorraldusi, kuid andis juurde ka palju uusi teadmisi
ning kogemusi. Kuna turg pole enam endine, on tähtsusjärjekorrad ja suunad teisenenud ning rahvusvaheline töö keskendunud pigem projektide ja investorite vahendamisele ja projektijuhtimisele.
Seega on vaimu ja vara ühitajad avatud igasugustele põnevatele tellimus- ja koostööpakkumistele:
“Tee seda, millesse sa usud ja usu sellesse, mida sa teed. Kõik muu on jõu ja aja raiskamine.”
Nisargadatta
www.spirit.ee pakub täna südalinnakortereid ja stuudioid, elamukrunte ja eramuid ning ka talusid.
Igaühele leidub parim kodu – või koht selle rajamiseks. Ja see võib olla ka midagi täiesti uut ehk hästi unustatud vana.
Koppelmanni sotsiaalküla elukorraldus põhineb tervikliku ja loogilise, sõltumatu ja isemajandava, kõiki elulisi vajadusi tänu sisemisele tööjaotusele rahuldava külakogukonna ideel.
Loodav kogukond kujutab endast taastus- ja hoolduskeskust, kus teadlikult väärtustatakse ümbritseva looduse ja keskkonna ning inimeste vahel pikaajaliselt väljakujunenud suhteid, mis läksid Eestimaal 90ndate aastate eufoorilise mull-majandamise lainel paigast ära. Veame nii taimse kui loomse toidu ja kaubad sisse – aga Eesti maa ja rahvas ise? Elulisi ja loogilisi oskusi taas-õpetatakse nüüd nii noortele kui kogemuseta – või vastava kogemuse unustanud täiskasvanutele. Nii kasvu- kui elukeskkonna loomiseks. Läbipõlemise ennetamiseks, raviks ja inimeste parimas mõttes maandamiseks sellisesse külla, kus ligimesearmastus ja hoolivus on peamine, kus keegi ei pea tundma end üksiku ega abituna siin pidevalt muutuvas, isekana tunduvas maailmas. Kui paljud meist loodavad pensionisammastele või kavatsevad vanuigi oma laste ülalpidamisele jääda? Ei, aitäh!
Rajame isemajandamisel põhineva külakogukonna
* kus nii taastuvenergial põhinev elektrivarustus, küte, vesi kui enamus toiduained saadakse oma kinnistult (vili, juurvili, puuviljad), kinnistuga piirnevast jõest (kalakasvatuse võimalus) kui oma lautadest ja kohalikelt farmeritelt (piim, muna, liha, vill);
* kus on konfessioonist hoolimata võimalikult kõigile sobiv pühakoda
* kus on mitmekesised sportimisvõimalused (talliga külgnev ratsamaneež, võimlemissaalid, saunad jne.) ja matkarajad
* kus on multifunktsionaalse lava ja saaliga rahvamaja ja raamatukogu
* kus on külalistemaja ja auditoorium seminaride-kontsertide korraldamiseks
* kus on käsitöö ja puidutöö õppeklassid ja koolitusruumid nii poistele kui tüdrukutele, meestele kui naistele
* kus on oma lasteaed ja vajadusel ka põhikool
* kus on oma esmaabipunkt ja apteek
* kus on oma järelvalveüksus, kes jälgib külakogukonna siseeeskirjade täitmist
Ettevõtmise missioon on aidata inimesi, kes ei tule eluga ise toime või on jäänud elu hammasrataste vahele ja vajavad tuge sellest väljasaamiseks ehk lühidalt need, kes vajavad nii hooldust, lühiajalist puhkust, õpetust elus hakkamasaamiseks kui tunnet, et nad on armastatud ja vajalikud ka sellisena nagu nad on. Samas seame eesmärgiks ka sotsiaalkülas elavate inimeste omavahelise aitamise st. nooremad aitavad vanemaid ja vanemad omakorda jagavad töökogemusi, elutarkusi ja õpetusi noorematele, et need oskaksid õigeid valikuid elus teha.
Ettevõtmise sihtrühmaks on nii kodutuks jäänud, koduvägivalla eest põgenevad, hooldust vajavad ja vanemateta/lähdased kaotanud isikud ning need, kes ei suuda näiteks tervislikel põhjustel iseseisvalt eluga toime tulla.
Kuid on ka neid erinevas eas inimesi, kes soovivad täie töövõime juureski töötada, läbipõlemist ennetada, õppida ja areneda üksteisest hoolivas, ligimesega arvestavas ja armastavas keskkonnas. Kogukonna liikmeteks ja külastajateks on oodatud inimesed, kes on huvitatud loodusest, loomadest, vaimsest arengust ja teiste aitamisest.
Sotsiaalküla pakub oma kogukonnale ja külastajale võimalust saada osa tegusast ja töiselt ehedast Eesti talu elust, kus toodetav piim ja liha, munad ja vill katab sotsiaalküla vajadused – füüsilisest ja vaimsest taastusest, koolitustest, loengutest ja temaatilistest laagritest.
Tähtsal kohal on kodukeskne naturaalmajandus ja kogukonnaliikmete igakülgne kaasamine sellesse. Põllud haljendavad, kangasteljed lõksuvad, sepikoda kõliseb ja leivaahjud lõhnavad – seda on lihtne ette kujutada ning see on täiesti reaalne, nii saabki olema. Üks selline sotsiaalküla ees – ja paljud järel. Üks kõigi – kõik ühe eest!