13. november 2014
On rõõm kutsuda teid kohtumis – vestlus õhtule šamanismi meistri Arutam Ruymaniga
18. Novembril kell 19.15 Tallinnas, Tuulemaa 12 II korrus ruum 211.
Kohtumis – vestlusõhtu plaanitavaks teemaks seekord on:
Jooga, chi kung, akupunktuur, taimeravi ja teised spirituaalsed ja traditsioonilised tervenduspraktikad ning nende suhe või kokkulangevused shamanismiga.
Õhtut alustab loeng, mille käigus on võimalus ka küsimusteks. Sellele järgneb traditsioonilise muusikaga saadetud püha tubaka tseremoonia.
Tubakas on paljude ameerika põlisrahvaste jaoks üks tähtsamaid õpetajataimi ning kõigil osalejatel on soovi korral võimalik sellest ringist osa saada.
Kogu õhtu orienteeruv kestvus on 2 tundi ja osalemine on tasuta.
Kui soovid rohkem infot Arutam Ruymani töö kohta, siis kirjuta: terviklik1@terviklik.ee
Mõningaid mõtteid Ruymanilt selle teema kohta.
Ta kirjutab oma raamatus “Shamanismi Suur Laul – Ayahuasca ja Tubaka tee” shamanismi olemusest nii:
“Arutam ( Suur Vaim)on kõik; kõiksus igikestva täiuse õndsuses. —
Shamanism kujuneb hiljem, vajadusest, mis tuleb koos valuga. Neis, kes on ühenduse Arutamiga hüljanud, algavad kannatused ja hullus. Elu jätab nad maha ning püha puudutuse õnnetoova koha täidab haigus, mis pesitseb kiskjalikes tumedates jõududes. Inimesed, keda ühendab elu, proovivad ununenud mälestust tagasi tuua. Sügavad loitsud ning muusika juhivad varjutatud teadvuse uuesti Elule.
Aastate kulgedes arenevad nendest erinevates kultuurides ning meistrites erinevad kujud, mis märgivad shamanismi kui kunsti erinevaid harusid.
Shamanismi kunst on kunst, kuidas Vaimu tagasi pöörduda. Samuti on see spetsiifiline Meistri, hetke, koha ja patsiendi või õpilase maagiline suhe.
Elu peab naasema ja Püha Elususe (Suure Vaimu) puudutus meenutab kehale kadunud harmooniat maailmaga ning ta hakkab tervenema. Kõiges elav lõputu meel leiab lõpuks rahu.
Üksnes sel viisil võib viimaks mõista armastust, tundes maailma nagu oma nahka.”
Haigustest tervenemine ja vaimsed otsingud on teemad, mis puudutavad iga inimkultuuri. Erinevates traditsioonides on loodud mitmeid süsteeme, mis tegelevad omal moel ühe, teise või mõlemaga.
Mitmed neist ajas ja ruumis üksteisest kaugetest õpetusetest on leidmas üha suuremat tuntust ja kasutust meie tänases päevas. Olgu nimetatud jooga traditsioon, mis vähemalt võimlemisena on leidnud tee igasse spordiklubisse.
Või akupunktuur ja taimeravi, kust aina enamad läänelikule meditsiinile alternatiivi otsivad või selles pettunud patsiendid abi leiavad.
Mis on siduv niit nendes õpetustes ning kuidas sobib see kokku shamanistliku maailma käsitlusega, sellest tuleb vestlusõhtul juttu.
Arutam Ruymán on shamaan, kes vahendab meieni Lõuna-Ameerika vihmametsade šamanismi traditsioone, järgides Ecuadori Shuari indiaanlaste liini, olles pühitsetud meistriks kohaliku shamaanide nõukogu poolt.
Ta on leidnud endas tasakaalu euroopaliku tausta ja psühholoogia, hiina meditsiini ja võitluskunstide ning vihmametsade shamanismi vahel, pühendades ennast shamanistlikule tervendamisele ning selle kunsti õpetamisele.
Shamanistlikke tehnikaid ja vahendeid toetab ja täiendab ta igapäevases töös edukalt akupunktuuri, taimeravi ning chi kungiga.
Vähe oluline pole ka Ruymáni kokkupuude ülikoolis traditsioonilise teaduspõhise lääne psühholoogiaga, mis aitab iidseid ja kaugeid õpetusi ning arusaamu meie ruumis mõistetavamasse keelde panna.
Ruyman on ka Pühade Taimede meister ja paljud teist on tema tseremooniatel osalenud.
Meil siin Eestimaal on tegelikult vedanud, et nii autentsest allikast on Pühade Taimede tarkused meile avatud.
Sellel aastal on plaanis veel kolm Taimetarkuse tseremooniat, peale mida sõidab Ruyman kuni kevadeni vihmametsadesse.
Selle aasta viimased Taimetarkuse tseremooniad toimuvad 21 – 22 nov
22 – 23 nov
12. Dets.
Registreerimine ja info endiselt terviklik1@terviklik.ee
Õnnistatud kohtumisi ja olemisi!
AHOU!
Tõnu Talimaa