23. jaanuar 2025
Kaitseliit MT23
21. sajandi sõdaderohkes maailmas tuleb minu põlvkonnal paratamatult kaitseväkke minna ja et see aeg võimalikult toredasti veeta, võtan eeskuju kuttidelt, kellel on hevibänd Mustad kolonelid. Oleme lootnud 1000aastasele rahuriigile, aga ikkagi on kasutusel vana hea Maximi kuulipilduja ja Kalašnikovi automaat, sest mõõkade atradeks tagumisega läheb veel aega.
Ühiskonnakorrast olenemata on meie tiineidžerid nii pioneeridena kui noorkotkastena öelnud oma vapilause: „Alati valmis!“ Nõukogude okupatsiooni ajal olid koos kaitseliitlastega varjusurmas ka naiskodukaitsjad ja kodutütred ning väliseesti sõsarad andsid pisarsilmil ajaloolise lipu neile üle 2002. aastal. Samal ajal, kui tsiviilisikud käivad kõikvõimalikel põhjustel kohut, ütlevad naiskodukaitsjad autasu vastu võttes, et see on minu kohus.
Laulusõnad kinnitavad, et ei seedrid ei palmid kasva me maal, vaid siiski kenad männid ja kuused-kased ka – sama kehtib Kaitseliidu lippude kohta. Noored omandavad ellujäämisoskusi nii Valge Välgu kui Mini-ERNA õppustel muuhulgas ka selleks, et tavaelus töötaks lisaks pöidlale ka mõni muu lihas. Meie tähistaevas ja lipuväljakul on aukohal Põhjatäht – aga Elon Musk tutvustab USA varipresidendina inimkonnale pigem põhjapoolusel peituvat kadunud kontinenti.
Nii nagu inimese süda töötab 24/7 puhkepäevadeta, funktsioneerib ka riigiaparaat vahepeatusteta. Lokdauni ajal 2020. aastal saadeti võidupühaparaadi asemel võidutõrvik igasse maakonda, aga pandeemia majandustagajärgedest taastume tänini.
Sõdadeküllasel ajastul on vägede ülemjuhataja olulisem kui peaminister ning tema ei tohi üheski olukorras öelda: „Raske on olla loll.“
Orjarahva komme osta kokku endisaegsed mõisad on nii mõnegi neist jätnud varemeteks, sest mats ei jaksa saksa mängida – hästi on läinud Alu mõisal, kus asub Kaitseliidu staap. Rahu ja tasakaal eeldavad, et laevadele ja orkaanidele antakse nii naiste kui meeste nimed – kuitahes kaugele areneb tehnika, ilma üksteiseta inimesed ei saa.