05. aprill 2013
Aabrami Hobulausujate Uue hea ilma kool ja õpik
Juba väikese tüdrukuna teadsin, milline on minu missioon – väga mitmendat põlve linnainimesena rääkisin oma esimestes novellides ja ajalehelugudes viiest lapsest ning talust, mis on tulvil erinevaid loomi. Komponeerisin selle sõnumiga laule, tantsisin balletistuudios loomi – ja joonistasin-maalisin-voolisin kunstikoolis loomi ja modifitseeritud Eedeni aeda.
Teekonda oma muinasmaa rajamise poole alustasin 12aastasena, kui sain väikesesse linnakorterisse sobiva pekingi paleekoera Lissi. Võrtsjärve ääres Eesti Vabariigi taassünni aastail oma esimestele lastele massiivselt toitu kasvatades oli minu kõrval njufaundlandi koer Elsa ning ma sain teada, et olen looma-, mitte taimeinimene. Ent loomainimene see-eest sedavõrd sügavalt, et kui 30aastasena vähki haigestusin, jõudsin sisetunde järgi hobusteni, sain tänu neile terveks ning kinkisin end neile.
Lapsed on 24, 21, 16, 9 ja 6aastased, peres on minia ja kaks väimeest ning peagi sünnib lapselaps.
Talupidamist õppisin 8 aastat Pärnu lahe ääres Lius, kus kasvatasin bernhardiine ja hobuseid – kirjutasin neist kogemustest raamatud „Eedeni aed“ ja „Talv Eedenis“. Raplamaal Soone talus loon ja loomandan neljandat aastat. Olen õppinud tihedalt ja olemuslikult nendega koos elades lisaks hobustele-ponidele-eeslile ka kihnu maalammaste ja kitsede, lehmade ja sigade, kanade ja partide hingeelu ja olemust. Koerad ja kassid on minu kõrval mu Meistritena niikuinii 😀
Nüüd, mil olen õppides õppinud ja oma missioonis läbi kooselu teiste liikidega Inimeseks areneda aina veendunum, olen valmis seda ka teistele õpetama ja õpiku koostama. See, mis näib enda jaoks juba lihtne ja enesestmõistetav, on sadade ja tuhandete järgijate jaoks haruldane kingitus.
Soone talu on valmis pakkuma rekreatsiooni-rehabilitatsiooni koolitusi-teraapiaid-kirjasõna ning kutsub teadlikuma ja teaduslikuma tasapinna saavutamiseks selles appi Tallinna Ülikooli ja teiste teadusasutuste asjatundjad ja eksperdid.
Koolitused sobivad lasteaiarühmadele ja kooliklassidele, peredele ja sõpruskondadele – aga eriti tudengigruppidele, kellele eksistentsialistlikke-elulaadilisi teadmisi edasi anda. Koolitus hõlmab ekskursiooni, vaikuse ja iseenesega kontakti saavutamist, tegeliku nägemise-kuulmiseni jõudmist ning süvenemist ükshaaval erinevate loomaliikide olemusse.
Õpetan ka loovat ja mõtestatud töökultuuri, mis välistab orjalikkuse ja muudab töö kui valgustatud ja loova protsessi oma meditatiivsuses, lõpetatuses ja raskuste ületamises kirgastavaks kogemuseks – mida rõhutab ja süvendab loomade lähedus ning emanda tantsuline-kunstiline-kirjanduslik taust.
Õpik käsitleb suurt kodu, talumajapidamist kui rekreatsiooni ja rehabilitatsiooni keskust, mis toimib ja areneb erinevate liikide kooslusest moodustuva tervikuna. Selle terviku osised on mõttetastatus ja lõpetatus, kord ja rütmilisus, erinevate liikide vähe ühendamine eetilistel-esteetilistel alustel.
Eksperdid, kes nii koolituste kui õpikukoostamise kõrvale on palutud, saavad olema zooloogid ja loomaterapeudid, töö- ja füsioterapeudid ja psühholoogid, ruumi- ja isiksuse-energeetikud. Saavutame erinevate elualade ja teadussuundade põimumise ning pakume välja Soone taluga analoogsete loovate elulaaditalude võrgustiku, mis tagab Eesti ja eestimaalaste elujõu, meie elukeskkonna vastutustundelise ja eluterve heaperemeheliku ja valgustatud edenemise.