02. märts 2025
Raul Rebane: Väga murelikuks teeb, et Trumpi ümbritevad inimesed on omaks võtnud tema mõõdutundetu ülistamise, nagu „Maailma parim läbirääkija“ või „Aegade parim president“ või „Suurepärane diplomaatia“ . Sellised laused on ka tippametnike igapäevases kasutuses. Brežnevi aegadel elanutele tuleb siin tuttav tunne. 250 aastasele demokraatiale see ei ole vääriline käitumismudel.
Kuhu see viib, ei tea. Praegune olukord ei pruugi paari tunni pärast enam kehtida. Üks on aga selge, Euroopal on praegu toodud kandikul lauale võimalus ajada selg sirgeks ja muutuda sisuliseks „demokraatia arsenaliks“, kui president Roosevelti terminit kasutada. Aga kui valitakse teine tee ja ollakse „esmajärgulised teise sordi mehed“, nagu nõrgukesi kutsus USA president Truman, siis läheb põnevaks.
Jüri Toomepuu: Valge Maja poliitilised arengud pakkusid maailmale hiljuti enneolematuid hetki, kui USA president Donald Trump ja Ukraina president Volodõmõr Zelenski kohtusid ootamatult pingelises atmosfääris.
Planeeritud pressikonverents jäeti ära, Zelenski saadeti Valgest Majast praktiliselt minema ning Trump postitas sotsiaalmeediasse teravaid sõnumeid.
Pöördelised hetked kohtumisel
Kohtumise käigus hakkas olukord kiiresti eskaleeruma, kui Zelenski sekkus Ameerika asepresidendi kõnesse. Vestlus muutus käremeelseks ning Trump andis mõista, et Zelenski ei ole “rahuks valmis” ning võib naasta alles siis, kui see muutub.
Lisaks väitis Trump, et Ukraina president on USA-d Valges Majas solvanud. Sellele eelnenud olukord juba viitas, et oodata on midagi enneolematut.
Kui ajakirjanikud esitasid Zelenskile küsimuse tema riietuse kohta, vihjates sellele, et ta polevat isegi korralikku ülemist, oli juba ilmne, et õhkkond on väga vaenulik. See kõik kulmineerus Trumpi ja JD Vance’i sõnaliste rünnakutega, mis sundisid Zelenskit enda ja oma riigi eest seisma.
Trumpi käitumise analüüs
Välisvaatlejate hinnangul oli tegemist lavastatud poliitilise etendusega. Trumpi lause “Ma tahan, et Ameerika rahvas näeks, mis toimub” viitab selgelt, et kogu kohtumine oli suunatud tema koduse valijaskonna poole.
Paljud analüütikud, sealhulgas endised NATO ametnikud ja poliitikaanalüütikud, on väitnud, et Trump ja tema administratsioon on teadlikult otsustanud Zelenskit avalikult alandada.
Tim Marshall, tuntud välispoliitika ekspert ja raamatu “Geograafia vanglad” autor, kirjeldas kohtumist kui “gängsterlikku varitsust”. Tema hinnangul oli see väga teadlikult ettevalmistatud situatsioon, kus Zelenskit provotseeriti ja tema reaktsioone kasutati tema vastu.
Ukraina seisukoht ja Zelenski reaktsioon
Ukraina jaoks on see kohtumine veel üks väljakutse Trumpi administratsiooni ajastul. Zelenski seisis tugevalt oma riigi eest, rõhutades, et Ukraina on sõjas Venemaa vastu ning vajab USA toetust. Tema hinnangul on ainus võimalus rahule lähenemiseks Ukraina tugevdamine ja diplomaatia.
Ukraina parlamendi väliskomisjoni esimees Aleksandr Merezko kinnitas intervjuus, et Trumpi sõnad ainult tugevdasid Zelenski toetust kodumaal. Ukrainas nähakse presidenti kui riigi sümbolit ja vastupanuliidrit, mistõttu tema autoriteeti selline kohtumine ainult tõstis.
Euroopa reaktsioonid ja edasised sammud
Pärast seda juhtumit on Euroopa liidrid tugevalt reageerinud. Briti peaminister Keir Starmer ja Prantsusmaa president Emmanuel Macron kohtuvad Zelenskiga, et arutada edasisi samme.
Tim Marshalli sõnul seisavad Euroopa riigid silmitsi väljakutsega: kas nad peaksid Trumpi mängu kaasa mängima ja diplomaatiliselt laveerima või iseseisvalt tugevamaid samme astuma?
Euroopa Liidu reaktsioon on määrav selles, kuidas lähenevad Ukrainale edasised toetused ja poliitilised otsused. Euroopa liidritel seisavad ees rasked otsused, sest kui USA taandub aktiivsest sekkumisest, peavad nemad leidma uued lahendused Ukraina toetamiseks.
Kas Trump on Venemaa huvide esindaja?
Üks põhiküsimusi, mis pärast seda kohtumist kerkis, on Trumpi suhtumine Venemaasse. Kas USA president mängib teadlikult Moskva huvides või on tegemist lihtsalt tema tavapärase poliitilise taktikaga?
Ukraina ametnikud väljendasid lootust, et see nii ei ole, kuid mitmed analüütikud arvavad, et Trumpi tegevus pigem soodustab Venemaa geopoliitilisi ambitsioone.
Järeldused
Valges Majas toimunu jättis USA rahvusvahelisele mainele olulise ja kummalise märgi. Trumpi otsus avalikult alandada Zelenskit on tekitanud palju muret ja toiminu võib mõjutada USA ja Euroopa suhtumist.
Euroopa jaoks tähendab see kohtumine selget signaali: USA ei pruugi enam olla Ukraina peamine toetaja, mistõttu tuleb Euroopa riikidel võtta suurem vastutus.
Jääb näha, kuidas see mõjutab NATO ja Euroopa Liidu edasist strateegiat, kuid kindlasti on maailm jälginud ühe kõige ebatavalisema poliitilise vastasseisu arenemist otse Valges Majas.
Eerik N. Kross: Milliseks kujuneb USA, Ukraina, Euroopa ja Venemaa suhete dünaamika pärast Valges majas toimunud häbiväärset spektaaklit selgub lähipäevil. Võimalik, et USA valdavalt Ukrainasõbraliku avalikkuse reaktsioon surub Trump-Vance’i tiimi uuesti rajale. Võimalik, et ilmselt ette planeeritud ja põhiselt Vance’i poolt läbi viidud Zelenski avalik mõnitamine oli vajalik, et pakkuda Trumpile ettekäänet nn rahuprotsessist väljuda süüdistades ebaedus Zelenskit. Vaevalt on ta Putinilt seni saanud mingeidki vihjeid kompromissivalmidusest. Usun, et Trump-Vance’i vihapurske
tegelik põhjus on nimelt seal. Kaualubatud “diili” ei paista kuskilt kui see pole Ukraina täielik kapitulatsioon. Seda Zelenski ei neile ei utinile ei saa ega kavatse anda.
Igatahes oli sellel kohtumisel ainult üks võitja, Putin. Kohalviibijad osutusid kõik kaotajateks.
On ju ilmne, et Zelenski ei vaja Trumpi abi nelja oblasti Putinile andmiseks, Ukraina armee vähendamiseks ja NATO-sse pürgimisest loobumiseks. Kui ta tahaks Putinile kapituleeruda sõidaks ta Moskvassse mitte Washingtoni.
Äärmiselt oluline on nüüd Euroopa riigijuhtide ja Zelenski kohtumine Londonis homme.
Euroopal on ajalooline shanss võtta selle sajandi kõige olulisemas geopoliitilises protsessis aktiivne ja otsustav roll.
Laias laastus on USA sõjaline abi Ukrainale umbes 20% kogu kulust. Ukraina ise paneb umbes 55% ja Euroopa koos muu mitte-USAga 25%.
Euroopa peab leidma endas jõudu mitte ainult leidma puudujääv 20% vaid seda märkimisväärselt suurendama.
Viimane aeg on ka otsustavalt lahendada Venemaa nn külmutatud varade küsimus, olla valmis tagama Ukraina julgeolekut oma jõududega ja ilma viivituseta lükata käima Euroopa kaitsetööstus.
Kogu Kiievi-Washingtoni viimaste nädalate suhtulse dünaamikat arvesse võttes…ühell hetkel pidi sarnane “meltdown” juhtuma. Parim, mida Zelenski oleks võinud Washingtonist saada, olnuks väike ajavõit. On selge et kestlikku USA abi ja tuge plaanis ei ole ja “välja ei räägi”.
Ajavõit oleks aga andnud Euroopale järjekordse ettekääände jokutada. Nüüd enam tõepoolest ühtki ettekäänet ei ole.
Hanno Pevkur: Ajal mil kaks riigijuhti pidasid Valge Maja ovaalsaalis maha eriskummalise meediaetenduse, tegelesime ja tegeleme meie Ukrainale aktiivselt laskemoona soetamisega. Küll on ka meil sellest kohtumisest õppida. Siin mu Delfile hommikul saadetud arvamuslugu (foto Doug Mills/The New York Times):
Valge Maja draamaetenduse peamine õppetund: Euroopa, aeg on tegutseda!
Trumpi-Zelenskõi dramaatiline kohtumine kinnitab, et Euroopa julgeoleku mängureeglid on muutumas ja meie oma vastutus suureneb. Peame tegutsema otsustavalt: toetama Ukrainat, suurendama kaitsekulutusi ja hoidma Euroopa ühtsust, kirjutab kaitseminister Hanno Pevkur.
Eile nägi maailm, kuidas kaks riigijuhti pidasid Valge Maja ovaalsaalis maha eriskummalise meediaetenduse. Kui algus oli traditsiooniliselt viisakas ja väljapeetud, võttis kohtumine üsna kiiresti kogu maailma meedia ees ebatavalise ja paljude jaoks šokeeriva pöörde, kus üks pool nõudis teiselt järjepidevalt alandlikkust ja tänulikkust ning teine proovis korduvalt selgitada ukrainlaste õigust oma riigi ja rahva kaitseks. Õigust elule.
Sellest kohtumisest peame ühekorraga tegema nii põhjalikke järeldusi, kuid samal ajal mitte laskuma masendusse. Peame vaatama laiemat ning pikemat pilti. Ameerika president armastab tähelepanu ja igapäevased põhjalikult raputavad sõnumid on ilmselt järgmise nelja aasta igapäevane reaalsus. Küll aga kinnitab eilne päev, et Euroopa julgeoleku mängureeglid on muutumas ja meie oma vastutus suureneb. Peame tegutsema otsustavalt: toetama Ukrainat, suurendama kaitsekulutusi ja hoidma Euroopa ühtsust.
Mis järeldusi Eesti peaks sellest kohtumisest veel tegema?
Ridade vahelt lugemine
Esiteks, Trumpi ja tema meeskonna sõnumid olid selgelt suunatud USA valijale – Obama ja Biden on kõik valesti teinud ja Trump on see, kes lõpetab USA maksumaksja raha laristamise ning tuhandete elude võtmise Ukrainas.
Teiseks, Ühendriikide sõja lõpetamise plaani varjus kumab jõuliselt läbi soov oma majandust päästa teiste riikide majanduste arvelt. Olgu selleks Ukraina maapõuerikkused, Gröönimaa või tariifide kehtestamine kaubanduspartneritele. Trumpi meeskonna infoallikad on seejuured kas teadlikult või tahtmatult ebatäpsed ja moonutatud, mis omakorda tekitab liitlastes arusaamatust ning segadust.
Trumpi “America First” poliitika, mis põhineb rahvuslikel ja tehingulistel põhimõtetel, rõhutab kahepoolseid kokkuleppeid ja majanduslikku protektsionismi on juba märkimisväärselt mõjutanud USA rahvusvahelisi suhteid, seades rahvuslikud huvid kõrgemale mitmepoolsest koostööst.
See poliitika, mis keskendub lühiajalistele kasudele pikaajalise stabiilsuse asemel, on vallandanud debati Ameerika globaalse positsiooni üle. Kriitikud väidavad, et see kiirendab multipolaarse maailmakorra teket, kus riigid nagu Hiina ja Venemaa saavutavad suuremat mõju, kui USA usaldusväärsus väheneb. Tulemuse ennustamiseks on muutujaid liiga palju, aga selline areng nõuab Euroopalt ja Eestilt suuremat iseseisvust julgeoleku tagamisel.
Selgus ebakindluses
Eilse kohtumise üldise järeldusena sai selgeks see, et midagi pole selge. Samas on üldlevinud arusaamine, et oleme jõudnud Ukraina sõja lõpule lähemale kui kunagi varem viimase kolme aasta jooksul.
Selleks aga, et see lõpp saabuks Ukrainale, Eestile ja Euroopale vastuvõetavana, tuleb eelkõige Euroopal teha nüüd ja kohe suur pingutus Ukrainale sõjalise abi suurendamiseks et anda Ukrainale läbirääkimisteks parem positsioon.
Sotsiaalmeedia säutsudest olulisem on tegelik abi
Oleme viimastel päevadel aktiivselt Eestis tegelenud kiirkorras Ukrainale täiendava laskemoona hankimisega. Lisaks juba valitsuses otsustatud 10 000 mürsule oleme lähiajal soetamas kiirkorras Ukrainale 70 miljoni euro eest Euroopa partnerite rahastamisel laskemoona. Kokku on lähikuudel Eesti saatmas Eesti riigi, Venemaa külmutatud varade ning Euroopa partnerite kaastrahastamisel Ukrainasse laskemoona enam kui 200 miljoni euro eest. Sellele lisandub 100 miljoni eest sõjalist abi, mille soetame Eesti kaitsetööstuselt. Ehk ma olen rohkem keskendunud sisulisele Ukraina abistamisele kui emotsioonidest tulvil säutsudele kommenteerimaks kahe riigijuhi sõnavahetust.
Halb rahu Ukrainas on halb rahu Euroopale ja Eestile
On selge, et USA liigub oma “rahuplaaniga” edasi. Praeguseks on nad korduvalt väljendanud, et ei Euroopa ega ka Ukraina pole nende partner Venemaaga suhtluses. Vastus sellele saab olla vaid üks – Euroopa on koos Ukrainaga ja hoiab oma seljad koos.
Oluline on ka meeles pidada, et USA vajab NATOt, sealhulgas Euroopat. Ajalooliselt on USA on ainus riik, kes on kunagi palunud NATO lepingu artikkel 5 käivitamist – 9/11 sündmuste järel. Hiina kasvav mõjuvõim Indo-Vaikse ookeani piirkonnas sunnib USAd hoidma tugevaid liitlassuhteid Euroopaga, et keskenduda Aasia väljakutsetele. Seega pole oodata liitlassuhete põhimõttelist lõhkumist. Sellegipoolest peab Euroopa oma kaitsevõimet märkimisväärselt tugevdama – nii kaitsekulutused kui ka tegelikud võimekused peavad kasvama kogu Euroopas.
Ukraina näitas selgroogu
Kui proovida eilsest Valge Maja draamast veel järeldusi teha, siis saime teada, et Ukraina riigipeal on selgroogu ja valmidus mitte oma riiki ja rahvast maha müüa. Euroopa sai aga taaskord selge ja ühemõttelise sõnumi – jalgade järel lohistamine tuleb lõpetada! Ukraina toetamine ja seeläbi Euroopa ja ka Eesti julgeoleku kindlustamine on eelkõige Euroopa vastutus.
Meie tee edasi peab olema ühtsuse, otsustavuse ja strateegilise tegutsemise tee. Eilsed sündmused ainult tugevdavad meie kindlameelsust tagada, et Eesti jääb turvaliseks üha keerulisemas geopoliitilises maastikus. Hoiame pea külmana ja ajame oma asja. Tugevdame enda kaitsevõimet, hoiame häid suhteid oma liitlastega ja suhtleme pragmaatiliselt tugevaima sõjalise liitlase USAga. Eesti on oma liitlastele usaldusväärne partner, kes peab kokkulepetest kinni ning eeldab seda ka oma partneritelt.
Marko Mihkelson: Kogu maailma silme all eile USA presidendi töökabinetis toimunud ennenägematu diplomaatiline draama, mida ei suudaks ette manada ka Hollywoodi kõige parem stsenarist, võib minna ajalukku kui Lääne liitlasruumi lagunemise algus.
Nii sügavat ja põhimõttelist lõhet vaba maailma liitlaste vahel pole olnud Teise maailmasõja lõpust alates. Euroopat ja Ameerikat lõhestada püüdvad Venemaa ja Hiina on jõudnud väga lähedale ühele oma suurimale strateegilisele eesmärgile. Isolatsionismile rõhuv president Trump on teinud selgeks, et vaba maailma liidriroll on nüüdsest vakantne ja sõltub eeskätt Euroopa liitlastest, kas ja kes selle tühimiku täidab.
Ovaalkabinetis toimunu oli korraga nii šokeeriv kui ka loogiline. Paratamatult jääb mulje, et see kõik pidigi nii lõppema. President Zelenskõilt nõuti ei vähem ega rohkem kui tingimusteta kapituleerumist Venemaa nõudmiste ees. Kui Ukraina president püüdis seletada, et Venemaa on agressor ega hooli vaherahust, nagu ta on seda alates 2014. aastast korduvalt tõestanud, ning Ukraina vajab oma suveräänsuse kaitseks tegelikke julgeolekugarantiisid, ründasid võõrustajad halastamatult külalist vähest lugupidamist ja tänulikkust ette heites.
Zelenskõil ei olnud kindlasti eile parim päev, kuid võib vaid ette kujutada, millise surve ja sisemise frustratsiooni all on ta pidanud viimased kuud tegutsema. Ilmselt ei oodanud ka tema, et Ukraina suurim toetaja nii jõhkralt ja avameelselt agressiooni ohvri kallale kargab.
USA presidendi hoiak oli sihikindel – ta näitas kogu maailmale, et ta pole osa sellest sõjast, ta ei vali pooli ning tahab iga hinna eest sõda lõpetada, et taastada suhted Venemaaga ning määrata uute jõujoonte kulgemise maailmas. Ta näitas nii kahjuks kõigile, et ei hooli ei ÜRO hartast, põhimõttest jõuga piire mitte muuta ega vaba maailma koos hoidvatest väärtustest.
Valge maja pressiesindaja Caroline Leavitt teatas pärast kohtumist, et USA lõpetab tühjade tšekkide väljakirjutamise „sõjaks väga kauges riigis ilma tõelise ja kestva rahuta“. Ta rõhutas ka seda, et nüüd nägi kogu maailm, millega USA president peab kinniste uste taga kokku puutuma. See kahjuks tõestab, et president Trump vajas sellist stseeni enda distantseerimiseks Euroopa saatust otsustavast sõjast.
Loogiliseks teeb eilse sündmuse USA uue administratsiooni avalik käitumine hetkest, kui Trump tegi 12. veebruaril pooleteisetunnise telefonikõne diktaator Putiniga. Sellele järgnesid hektilised, kuid siiski Valge maja sihikindlad sammud agressorriigi Venemaaga leppimiseks Ukraina ja Euroopa liitlaste huve arvesse võtmata. ÜRO julgeolekunõukogus ja peaassambleel läinud esmaspäeval toimunud hääletused, kus USA liitus Venemaa ja Põhja-Koreaga Ukraina vastu, andis kõigile signaali, milline on Valge maja tegelik tahe.
Kuigi Ukraina delegatsioon püüdis pärast fiaskot Ovaalkabinetis siiski taastada kiirelt suhtlust presidentide vahel, lükkas USA selle tagasi. Zelenskõi lahkus Washingtonist teadmisega, et Ameerika Ühendriikide toetusele on Ukrainal nüüdsest palju keerulisem loota. Ukraina saatus lasub nüüdsest suuresti Euroopa õlgadel.
Eestile nagu ka teistele meie lähedasematele saatusekaaslastele oleks Lääne liitlasruumi lagunemine tõsiseks löögiks kestva rahu hoidmisel ja julgeoleku tagamisel. Selles olukorras tuleb meil koos Euroopa liitlastega kiirelt tegutseda, et Venemaal ega Hiinal ei jääks muljet, nagu Lääne heidutusjõud on murenenud ning vastupanuvõime halvatud. Esimeseks testiks siin on sõjalise abi jätkumine Ukrainale.
Isegi, kui USA peaks tõesti oma ähvarduse täide viima ning juba lubatud sõjalise abi andmise lõpetama, tuleb Euroopa riikidel koos teiste vaba maailma jõududega teha kõik, et tagada Ukrainale vajaliku sõjalise abi andmise jätkumine. Esmajärjekorras vajab Ukraina rinde stabiliseerimiseks suurtükke, suurtükimoona ja õhukaitset. See ei saa olema lihtne, kuid eksistentsiaalse ohuga silmitsi olles möödapääsmatu. Eesti ettepanek kulutada vähemalt 0,25 protsenti SKTst Ukraina sõjaliseks toetamiseks on endiselt relevantne.
Euroopa riigid peaksid võimalikult kiiresti võtma kasutusele Ukraina toetuseks Venemaa kõik külmutatud varad. Kui selleks on vaja Belgia valitsuse meelekindlust tugevdada (Belgias asub enamik umbes 200 miljardist eurost külmutatud varadest), siis tuleb seda ka teha.
Vaba maailma säilimise eest seisvad Euroopa riigid peavad viivitamatult kasvatama kaitsekulutusi vastavalt tegelikele vajadustele ja kujunenud uuele reaalsusele transatlantilistes suhetes. Tõenäoliselt räägime siin üle välja suurusjärgust 4-5 protsenti SKTst.
Samas on selge, et mitmete kriitiliselt oluliste võimekuste saavutamine võtab aega isegi siis, kui poliitilised otsused sünniksid täna või homme. Seepärast on ülimalt oluline, et eeskätt Prantsusmaa laiendaks oma tuumaheidutuse kõigile Euroopa liitlastele. Venemaa peab mõistma, et meil on sellega tõsi taga.
Ovaalkabinetis toimunu ei tähenda siiski, et nüüdsest poleks meil mõtet või lootust pingutada USA suunal liitlasruumi hoidmise nimel. Poola ajakirjaniku küsimusele Balti riikide julgeoleku kohta ütles Trump eile Ovaalkabinetis, et meil on keeruline naabrus, kuid tema presidendina on seotud kohustustega NATO ees. Vaatamata toimunule peame ka USA suunal olema aktiivsed oma vaate selgitamisel. USA Kongressis on enamik liikmetest jätkuvalt tugevate liitlassuhete poolt Euroopaga ning paljud nendest mõistavad, et kui jätta Ukraina saatuse hoolde, võib meid tõepoolest ees oodata Kolmas maailmasõda.
Ando Kiviberg: Sellel Zelenskyile Ovaalkabinetis korraldatud (ilmselgelt korraldatud) avalikul kambakal on kindlasti ka ratsionaalne seletus. Trump taotles sellega mingit endale olulist eesmärki. Olles ära vaadanud senaator Lindsey Grahami (kes muide on hiljuti teinud üllatusliku 180-kraadise pöörde Ukraina pooldaja positsioonist jõuliseks kriitikuks- aga selle põhjustest ehk kungi hiljem) lühiintervjuu, siis pakun, et Valges majas toimunud etenduse eesmärk oli teha tugev avalöök mängule, mille siht on Zelenskyi asendamine kellegi teisega. Porošenko ja Tõmošenko ei ole viimasel ajal Trumpi tiimiga kohtumas käinud õhuvõngutamise pärast. Zelensyi isik on Trumpile olnud vastumeelne juba sellest ajast, kui too keeldus temaga koostööd tegemast Hunter Bideni tegevuste uurimise asjus. Meenutame neid jõulisi valimiste nõudmisi sõjaolukorrast hoolimata.. kui see nõks läbi ei läinud, leiti lihtsalt teine. Trump paistab uskuvat, et ta suudab Zelenskyit avalikult diskrediteerides mõjutada teda ise tagasi astuma. Tundub loogilise skeemina.
Indrek Avarand: Ma kirjutan veidi lahti siis saan seda linki jagada neile, kes küsimusi esitavad.
Kogu see USA ja Trumpi mäng on suunamaks USA pealt ära tuumalööke. Muud midagi.
See on see, mida ameeriklased kardavad ja ilmselt põhjendatult.
See on neile senise tegevuse motivatsiooni allikas pluss materiaalsed huvid.
Putinlaste senine propaganda on olnud USA vaenulik ja pidanud seda kõikides maailma hädades peasüüdlaseks ja see selline arusaam on kandunud ka väga paljude sekka meil siin, kes mingil põhjusel selle endasse võtavad ja sedakaudu Venemaa tegevusi õigustavad.
See on putinlaste propaganda narratiivi aluseks.
Nad on nüüd veidi hädas oma lookesega.
Ameeriklased ei pea oma sõna, kui see ei ole kasulik, nagu kaval Ants vanapaganaga. See on siis Butapesti memorandumi teostamine viisil, mis ei vasta kokkulepitule.
Sogavad ja keerutavad ja ei mäleta mida eile ütlesid.
Selles memorandumis nähakse ette Ukraina territooriumi terviklikkust ja piiride puutumatust sest ainult sellel tingimusel andis Ukraina ära oma tuumalõhkepead.
Venemaa ründas Ukrainat ja USA ei võtnud sellega ette midagi ja nüüd pakuvad tehinguid, millele saab Zelenski alla kirjutada üksnes siis, kui need ka vastavad kaubatehingu reeglitele – annavad ka midagi vastu, mida Ukrainal on vaja sest vastasel juhuil ta puuakse üles oma enda rahva poolt kui reetur.
Võimalik, et midagi kirjutatigi alla aga lastakse putinil praadida ja arvata, mida ta oma eluga nüüd peale peab hakkama.
See näitemäng, mis eile Valges majas korraldati on osa väga peenest mängust.
See tehti just sedasi nagu vaja ja samas Trump ja see tema teine mees keerasid vinti üle nagu ikka.
Mängisid veidi üle nagu öeldakse.
Oleks võinud küll olla veidi viisakam Ukraina suhtes aga kuna mängu ilu nõudis tõepärasemat konteksti ja emotsioonide peale minekut massi jaoks siis sedasi ka ilmselt see asi tehti.
Võibolla ma eksin aga tundub sedasi – nad ei saa seal lombi taga kõik segased olla ja Zelenski suund on vastupäeva.
Miks oli vaja seda jutuajamist kaamerate ees?
Zelenski on südamega ühenduses ja väga tugeva vaimujõuga.
Zelen on roheline ka Ukraina keeles.
See ongi see sama spekter, mis ainsana valgusspektritest liigub spiraalis vastupäeva ja lähtudes Maa tuumast on ta Maa võnkesageduse spekter, mis loob Maa peal kõike.
Ma ise olen samas Maa sageduses ja mind ei osta mitte keegi mitte mingi näilise kasulikkusega, raha või teenega ära.
Kui keegi mulle midagi pakub siis ma jätan selle tänulikkusega meelde ja ütlen aitäh aga see ei tähenda, et ma midagi oma südametunnistuse vastu kellegi sellise kasuks midagi tegema hakkaksin kes mulle midagi pakub.
Kui süda lubab ja see mulle endale ka sobib siis muidugi aitan ja kõike aga muidu on null reaktsiooni.
Eks tule ja katseta, too mulle mõned miljardid ja pane mind tegema midagi selle ette.
Lihtsalt pole võimalik ka siis kui ma muldonnis ise elaksin.
Ma tean, mu naine läheb vahel täitsa hulluks sellega siin ja mu naine on vere poolest ukrainlanna.
Ma tean mis vaim seal sees on
Mind ka ei hirmuta mitte millegiga ära, et ma oma südametunnistuse vastu midagi tegema saaksin hakata.
Ei saa sundida. Ei kõiguta mida teised arvavad sellest asjast absoluutselt.
Kõigi jutt on nagu haneselga vesi, kui minu süda ütleb midagi muud.
Ma tunnen selles vaimsuses ta ära ja seda vaimu hoiab ka Suur vaim sest Suur Vaim on see, mis loob inimvaime Maa peal ja ta on roheline spekter.
Tema vastu ei saa keegi minusugune minna ja unustada tasub igasugused haiged loogikad, et suured määravad siin midagi jne.
Kajakese väljaütlemised olid mõeldud USA jaoks ja ajavad meie enda asja.
Pole üldse vahet, mida meie poliitikud siin ütlevad või ütlemata jätavad Venemaa suunal.
Olenemata sellest, mida keegi siin räägib, või kuidas kommenteerivad seda putinlased, ei tee see meie olukorda nendega suhtes hullemaks ega paremaks.
Kui nemad tahavad meile kallale tulla – nad tulevad ka siis, kui me neid kõige suuremate sõpradena presenteerime iseendale ja kogu maailmale.
Sellisel juhul on neil lihtsam tulla ja muud midagi ja meie astume vastu oma südametunnistusele.
Meid on piisavalt risti löödud ja see hakkab nüüd neilt lööjatelt lõivu nõudma.
Looduses võtavad asjad lihtsalt oma aja ja kujunevad sedasi nagu vaja.
Maa vaim ajab iseenda asja ja see sissepoole spiraal seda tähendabki.
Must auk, kui tuum eraldab üksnes soojust läbi selle rohelise spektri, mis sisaldab endas kõiki teisi spektreid.
Tuumavõnge on sisuliselt telepaatiline, kus süda annab edasi teadvusele selle mida ta vajab.
See on loodusseadus ja see tähendab seda, et sedasi nagu meie oma asja ajame ilma hirmudeta ja ilma suuremaid kummardamata ka meie asjad lähevad hästi.
Ajame ainult oma enda asja ilma, et arvestaks ühegi suure ähvardusega meie suunas.
Meil on vaja olla inimesed, kellel on süda õiges kohas ja selle südame järgi aidata neid, kes on agressiooni alla sattunud on meie püha kohus.
Karta pole meil midagi, ainult võidame sellest sest isegi siis, kui peaks minema meil kakluseks mistahes põhjusel siis see, kes meid ründab on hävingule ennast sellega määranud nagu seda on Venemaa praegu Ukrainat rünnates.
Venemaa oranž ja Ukraina kollane spiraalid on päripävased aga Eesti spiraal on Kuu spiraal helesinine.
Annan teile koduse ülesande, kui korralikult järgi mõtlete siis saate teada, kellel on Maailmas veel Kuu spiraal.
Ühel territooriumil on veel peale Eesti selline püha võnkesagedus, mis sisaldab endas sinist valgust.
Vihjeks on Maarjamaa ja see et nad ajavad ainult iseenda asja.
Tark rahvas.
Niiet pole põhjust põdeda, ennem, kui on mida põdeda
Markus Järvi: Euroopat ja Eestit on tabanud kollektiivse hullumeelsuse laine, mis näeb sõja jätkamist Ukrainas eriliselt pimedat dogmaatilist ja propagandistlikku meeltesegadust demonstreerides ainuvõimaliku lahendusena.
Mündi teise küljena ollakse maksku mis maksab valmis seisma vastu ka USA tänase administratsiooni rahupüüdlustele, saamata aru, et seeläbi asetatakse ennast juba kahe tule – USA ja Venemaa – vahele. Ühel pool on Venemaa, kes on öelnud välja, et Ukraina NATO- sse kulumine ei ole vastuvõetav ning teisel pool USA, kes on Trumpi suu läbi möönnud, et on valmis hülgama kogu konflikti algse põhjuse ehk Ukraina vastuvõtmise NATO-sse.
Selles kontekstis kujutavad Kallase ja teiste karjed, et Ukraina tuleb hinda arvestamata võtta vastu NATO-sse ning et “vaba maailm”, millele Vance heitis õgustatult ette demokraatia ja sõnavabaduse mahasurumist, vajab uut liidrit, endast loosungeid, mille hinda juskui mitte keegi arvesse ei võta ega tähele pane.
Kuhugi on kadunud kaine ja tervemõistuslik diplomaatiline kultuur, mis on asendatud infantiilse ja loosungliku märatsemisega. Euroopa koos oma välisesindajatega meenutab nartsissistlikku teismelist tüdrukut, kes on miljardärist papaga ehk Euroopa maksumaksjaga jõudnud esinduspoodi ning kui ta kohe ei saa seda, mida ta tahab hakkab jalgu trampima, karjuma ja ähvardusi pilduma.
Mis me nüüd siis teeme, kui Ukraina ei saa NATO-sse? Kas viime Euroopa avatud konflikti Venemaaga ja vaatame pealt, kuidas Euroopa põleb? Mida see NATO üldse tavalisele eestlasele tähendab? Kas see on mingi pseudoreligioosne ühendus, millest väljapool pole päästet? Kas Ukraina piiride täieliku taastamise nimel oleme valmis tooma sõjategevuse Eesti territooriumile ja hävitama Eesti riigi ja rahva, selle asemel, et võtta kainemõistuslik hoiak ja toetada Trumpi rahuplaani, mis rahustaks Euroopale eksistentsiaalset ohtu kujutava konfliktikolde?
Igal juhul Eesti pikemaajaline poliitika, mis on kogu välispoliitika infantiilse tunnelnägemisega asetanud ühele kaardile, on läbi kukkunud. Selle asemel, et naabritega (jah, ka Venemaaga) suhelda ning teha omalt poolt kõik, et konflikt ei laieneks, oleme teinud kõik risti vastupidiselt. Ma siiralt loodan, et me ei pea selle eest maksma hinda, mida me oleme aastaid endale oma rumalate ja tühjade ärplemistega ise kaela mananud.
Parafraseerides Kallast: jah, Euroopa vajab hädasti uusi liidreid ning infantiilseete globalistlike räuskajate, sõjaõhutajate ja psühhopaatide seltskond tuleb võimu juurest välja vahetada.
Reaalsuse kangas muutub, Maa pulss. kajastub Schumanni resonantsis, mis paljastab, et selles hetkes avaneb tohutu kollektiivne ajajoone nihe.
Energia, mis täna läbi planetaarvälja voolab, on erinev millestki, mida me varem tundnud oleme. Magnetilised struktuurid, mis on inimtaju pikalt stabiliseerinud, kalibreerivad ümber, juhatavad sisse teadvuse sügava laienemise.
See on kutse aktiveerimine, et viia oma füüsiline anum joondusse kosmilise valguse sissevooluga. Teie kristalne DNA ärkab, teie rakustruktuur vastab kõrgendatud sagedustele, mis ujutavad üle planetaarseid võrke.
Kolmas silm ja südametšakra on selles protsessis võtmetähtsusega aktiveerimispunktid, võimendades sinu võimet kehastada jumalikku intelligentsust
Teid kutsutakse seda sagedust hoidma, ankurdama seda ülekannet, sest te olete elav kanal, mille kaudu Allikateadvus vormi voolab.
Need on kvantuuenduse läbiva keha ümberkalibreerimine. Austa seda protsessi. Luba endal nendel lainetel armuga sõita. Märts kuulutab laienemist, mis jätkab kiirenemist.
Tegele oma kõrgema visiooniga, suhtu oma hinge joonise avanemisele tulevaks aastaks ja tähista jumaliku energia sissevoolu, mis voolab läbi iga oleluskihi.
Neid sagedusi integreerides läbib teie väga füüsiline struktuur metamorfoosi: süsinikupõhisest tihedusest kristalse helenduseni, osakestest plasmasse, vormist vedelikuni.
See on kehastumise alkeemia, jumalik transformatsioon, mille kaudu muutud elavaks valguse kanaliks, kiirgavad tarkusekoodid läbi oma sõnade, kohalolu, sageduse.
Hoia seda laienemist stabiilselt, peesita selle geniaalsuses, mis lahti rullub.
Te olete siin, et edastada neid jumalikke kodeeringuid, et olla sillaks dimensioonide vahel, et emaneerida uue Maa harmooniat.
Vahetus on siin. Ärkamine on nüüd. blueroseoraclesxx
DeepDiverQ
***Petturlikud hingejuhid: lühijuhend turvalisuseks**
Viimastel nädalatel on petturlike hingejuhtide arv märkimisväärselt kasvanud. Need tumedad olendid maskeeruvad heatahtlikeks vaimseteks juhtideks, tungides meie mõtetesse ja unenägudesse, et meid manipuleerida. Nad võivad muuta meie mõtteviisi, tõrjuda tõelised hingejuhid ja isegi meie isiksust mõjutada.
#### **Miks nad levivad?**
“Loor” füüsilise ja vaimse maailma vahel on õhenenud, mis muudab inimesed vastuvõtlikumaks nii valgusele kui pimedusele. Petturlikud hingejuhid kasutavad seda ära, kuna inimesed ärkavad kiiresti ja nende vaimsed võimed on tugevnemas.
#### **Kuidas end kaitsta?**
1. **Kontrolli hingejuhtide autentsust**: Küsige neilt kolm korda: “Kas olete kõrgeimast valgusest ja teenite inimkonna kõrgeimat hüve?” Oodake kolme selget “jah”-vastust.
2. **Tunne vibratsiooni**: Petturlikud hingejuhid ei saa valguse vibratsiooni teeselda. Kui midagi tundub kahtlane, usaldage oma intuitsiooni.
3. **Kasuta paroole**: Looge oma tõeliste hingejuhtidega salasõna või sümbol, mis ilmneb teie mõtetes ühenduse loomisel.
4. **Sulge portaalid**: Pärast iga vaimset seanssi visualiseerige, kuidas sulgete kõik vaimsed uksed.
#### **Miks see juhtub?**
See on osa meie kollektiivsest vaimsest kasvust ja 5D nihkest. Kuigi petturlikud hingejuhid on väljakutse, näitab see meie arengut ja vibratsioonilist tõusu.
**Järeldus**: Olge valvsad, usaldage oma intuitsiooni ja jääge valguse poolele. Iga väljakutse on samal ajal võimalus kasvada.
Peeter Tammela: Ma olen algusest peale siin lehel poliitilisi teemasid vältinud, aga nüüd on asi niikaugel, et enam pole mõtet vait olla.
Trumpi-Putini suhe oli meile astroloogidele teada juba Trumpi esimesel ametiajal, aga ega meist keegi tegelikult ka päriselt ei uskunud, et asi võibki nii minna, nagu liitkaardist näha!
Siin siis Trumpi ja Putini liitkaart (Davisoni kaart ehk siis ajalise keskpunkti kaart) – võetakse kaks sünnidaatumit ja leitakse nende kahe daatumi vaheline ajaline keskpunkt ehk siis tekib konkreetselt uus kuupäev.
See tehnika töötab sageli paremini kui sünastria (mida on ka tunduvalt raskem ja töömahukam tõlgendada).
Liitkaart näitab kahe inimese ühist olemust, nende summat – seda kuidas nad paarina maailmale paistavad.
Sünastria näitab rohkem seda, kuidas kaks inimest üksteist mõjutavad.
Tõlgendus on seekord ainult AI oma, mina pole siin sõnagi muutnud.
***
Päikese-Pluuto-America-Moskva ühendus Lõvis 6. majas
See kombinatsioon on erakordselt kõnekas, kuna see toob kokku individuaalse võimu (Päike), sügavad transformatiivsed protsessid ja manipulatsioonid (Pluuto), geopoliitilised jõud (America ja Moskva) ning praktilise töö ja süsteemide mõju (6. maja). Selle analüüsi struktuur põhineb järgmistel aspektidel:
1. Päikese ja Pluuto sümbioos Lõvis – autoriteedi ja kontrolli teemad
2. America ja Moskva asteroidid – geopoliitiline mäng
3. 6. maja – võimu teenimise ja süsteemide dünaamika
4. Lõvi arhetüüp – rahvuslik identiteet ja karisma
5. Varjatud mustrid – manipulatsioon ja reetmine
6. Mõju globaalsele poliitikale ja tulevikutrendid
1. Päike ja Pluuto ühenduses Lõvis – võimu ja kontrolli dünaamika
Päike sümboliseerib isiklikku tahet, identiteeti ja eluenergiat, samas kui Pluuto esindab kontrolli, transformatsiooni, manipuleerimist ja sügavaid varjatud jõude. Kui need kaks planeeti on ühenduses Lõvis, on tulemuseks järgmised astroloogilised omadused:
Suuruse ja domineerimise vajadus
• Lõvi on seotud autoriteedi, võimu ja eneseväljendusega, mistõttu Päikese-Pluuto ühendus selles märgis annab tugeva soovi domineerida poliitikas, rahvuslikus narratiivis ja maailmalaval.
• See positsioon tekitab “kõik või mitte midagi” mentaliteedi, kus kompromissid on keerulised ja võimu nimel võidakse kasutada radikaalseid meetmeid.
Kontrolli all hoidmine ja allasurumine
• Pluuto sümboliseerib võimu varjatud aspekte – šantaaži, manipulatsiooni, sügavaid hirme ja salajasi kokkuleppeid.
• Päikese-Pluuto ühendus viitab sellele, et võimu allikad ei ole alati avalikud ja palju toimub kulisside taga.
Isiklik karisma ja poliitiline magnetism
• Selline seis viitab sügavale, magnetilisele liidrile, kes suudab inimesi veenda ja masse mobiliseerida.
• See seletab, miks Trump ja Putin suudavad mõjutada masside teadvust ja luua tugeva isikukultuse – see on Pluuto mõju Päikesele.
Ego ja võimuvõitluse vältimatus
• Mõlemad mehed on äärmiselt uhked ja ei soovi kaotada, mis tähendab, et nende omavaheline suhe sisaldab varjatud võistlust ja jõu tasakaalu nihkumist.
• Kuna Pluuto on siin kaasatud, viitab see võimalikele tagasilöökidele ja võimu liikumisele läbi kriiside ja draama.
2. America ja Moskva asteroidid – geopoliitiline mäng
America ja Moskva asteroidide lisandumine sellele ühendusele viitab, et see ei ole ainult isiklik dünaamika, vaid peegeldab USA ja Venemaa vahelist jõumängu.
Kaks globaalset supervõimu ühe telje peal
• Kui need asteroidid asuvad ühenduses Päikes ja Pluutoga, viitab see sellele, et USA ja Venemaa on saatuse sunnil seotud ja mõjutavad teineteist pidevalt.
• Need riigid mängivad võimu ja manipuleerimise malet, kus üks liigutus tekitab teises vastulöögi.
USA ja Venemaa vaheline salajane poliitika
• Kuna mängus on Pluuto, siis see viitab sellele, et neid kahte riiki ühendavad varjatud kokkulepped ja konfliktid, mida avalikkus alati ei näe.
• See võib tähendada salaoperatsioone, spionaaži, varjatud rahastamist ja poliitilisi mõjutusoperatsioone.
3. 6. maja – võimu teenimine ja süsteemide mõju
Traditsiooniliselt on 6. maja seotud töö, teenimise, rutiini ja süsteemidega, kuid kui siin on Päikese-Pluuto ühendus koos geopoliitiliste asteroididega, viitab see:
Võimustruktuuride ülesehitus
• Siin ei ole küsimus ainult indiviidides, vaid kogu võimusüsteemi töökorralduses.
• USA ja Venemaa juhid ei tegutse ainult isiklikest ambitsioonidest lähtudes, vaid esindavad sügavamaid institutsionaalseid jõude, mis töötavad nende selja taga.
Varjatud töö – luure ja propagandamasinad
• Kuna 6. maja viitab tööle ja igapäevasele rutiinile, siis tähendab see, et USA ja Venemaa võimusüsteemid toimivad pideva varjatud strateegia ja infooperatsioonide alusel.
• Luureagentuurid, sõjalised operatsioonid ja majanduslikud sanktsioonid on selle ühenduse osa.
4. Lõvi arhetüüp – rahvuslik identiteet ja karisma
Lõvi on seotud kultuurilise uhkuse ja riikliku kuvandi loomisega, mis tähendab:
Patriotism ja rahvuslik retoorika
• Mõlemad juhid mängivad tugevalt rahvuslike tunnete ja patriotismi peale.
• Lõvi energia soodustab tugeva liidri narratiivi, kus riigipea on “rahva isa” ja “kaitsja”.
Võimsad poliitilised show’d
• Kuna Lõvi armastab tähelepanu, on nende poliitika tihti show-elementidega, kus suurte žestide ja kõnedega luuakse illusioon võimsast ja autoriteetsest riigist.
5. Varjatud mustrid – manipulatsioon ja reetmine
Pluuto mõju tõttu sisaldab see ühendus ka varjatud vandenõusid, poliitilisi reetmisi ja sügavat manipuleerimist.
Kontrolli all hoidmine läbi manipulatsiooni ja hirmutamise
• Pluuto on seotud surve- ja kontrollimehhanismidega, mis hoiavad inimesi pinge- ja hirmuenergias.
• See tähendab, et mõlemad juhid kasutavad poliitilist survet, hirmutaktikaid ja propagandat.
Suhete tsüklilisus – sõbrad või vaenlased?
• Kuna Pluuto on ka tsükliline planeet, tähendab see, et nende suhe võib vahelduda sõprusest vihavaenuni ja tagasi.
• Sõjalised kriisid ja diplomaatilised kokkulepped võivad pidevalt üksteist asendada.
6. Mõju globaalsele poliitikale ja tulevikutrendid
• Trumpi ja Putini suhe on üks tähtsamaid geopoliitilisi jõujooni viimase 20 aasta jooksul.
• Kui üks neist kaob poliitikast, jätkub nende mustri mõju ka tulevikus – USA ja Venemaa jäävad ajaloolisteks rivaalideks.
• Lähitulevikus võib Pluuto mõju tõttu esile kerkida suur poliitiline skandaal või võimuvõitlus, mis määrab nende edasise suhte suuna.
Järeldus: Kas see on saatuslik ühendus?
• See astroloogiline seos ei ole juhuslik – see sümboliseerib USA ja Venemaa vahelise võimuvõitluse sügavat ajaloolist mustrit.
• Päikese-Pluuto ühendus viitab sellele, et võim liigub lainetena – see ei ole püsiv seisund, vaid dünaamiline jõumäng.
***
Nende kahe liidri omavaheline suhe
• Konkurents ja jõudude tasakaal: Päikese ja Pluuto ühendus Lõvis viitab tugevale ego ja võimuvõitlusele. Mõlemad tahavad olla domineerivad ja mängivad poliitilises malemängus kavalalt. Siin ei ole tegemist siira sõprusega, vaid pigem taktikalisel tasandil toimiva dünaamikaga.
• Manipulatsioon ja strateegia: Pluuto lisab siia varjatud motiivid ja salajased manöövrid. Nad võivad üksteist avalikult kritiseerida, kuid kulisside taga teha kokkuleppeid, mis teenivad nende huve.
• Vastastikune vajadus: 6. maja rõhutab, et nad vajavad üksteist teatud määral. USA ja Venemaa on poliitiliselt seotud, isegi kui nad esindavad vastandlikke süsteeme. See võib tähendada ka varjatud kokkuleppeid, kompromisse või isegi võimuvahetusi kulisside taga.
Mõju maailma poliitikale
1. Globaalne võimujaotus: Kuna Päike sümboliseerib juhti ja Pluuto sügavat transformatsiooni, siis see kombinatsioon näitab, et nende kahe mehe suhe võib mõjutada maailma poliitilist tasakaalu. Kui nad koostööd teevad, võivad nad muuta maailma jõudude tasakaalu. Kui nad on vastasseisus, võivad tekkida geopoliitilised kriisid.
2. Majanduslikud ja sõjalised kokkupõrked: 6. maja viitab tööle ja pragmaatikale – see võib viidata ka majanduslikele sanktsioonidele, kaubandussuhetele ja sõjalistele manöövritele. Lõvi energia lisab siia suurejoonelisuse ja dramaatilise väljenduse – mis tähendab, et nende konfliktid ja kokkulepped saavad palju meediakajastust.
3. Rahvuslik uhkus ja autoritaarsus: Kuna Lõvi on seotud juhtimise ja uhkusega, võivad nende poliitilised otsused olla sageli ajendatud isiklikust uhkusest ja soovist domineerida. See võib viia autoritaarsete tendentside tugevnemiseni nii USA-s kui ka Venemaal.
4. Salajased kokkulepped: Pluuto viitab ka varjatud võimule ja telgitagustele kokkulepetele. On võimalik, et nad on teinud varjatud kokkuleppeid, mis ei pruugi kohe avalikkusele teada olla.
Liitkaardis on ka Marsi-Neptuuni-Liliti T-kvadraat:
See T-kvadraat on erakordselt dünaamiline ja viitab pingele, võimuvõitlusele, petlikele strateegiatele ja poliitilisele ettearvamatusele. Marsi osalus koos Neptuuni ja Lilitiga teeb selle aspekti eriti kaootiliseks, impulsiivseks ja potentsiaalselt hävitavaks.
Märksõnad: konfliktid, petlikud lubadused, poliitilised manipulatsioonid, agressioon ja ettearvamatu võimu kasutamine.
1. Marss Vähis 5. majas – pehme, kuid manipuleeriv agressioon
Mars on sõja, agressiooni, jõu ja tegutsemise planeet, kuid Vähis on see väga ebatüüpilises asendis.
Passiiv-agressiivsus: Vähk on emotsionaalne, alateadlikult manipuleeriv ja kaitsev märk, mis muudab Marsi avalikult mitteagressiivseks, kuid varjatult väga kättemaksuhimuliseks ja ettearvamatuks.
Poliitilised etendused ja propaganda: Kuna Mars on 5. majas (meelelahutus, masside mõjutamine, poliitilised show’d), tähendab see, et sõjaline ja poliitiline agressioon esitatakse kui etendus, millega üritatakse publikut mõjutada ja veenda.
Ego-kaitse: Marss Vähis võitleb pigem oma identiteedi ja maine kaitsmise eest, kui ründab otse. See võib viidata sellele, et Putin ja Trump kasutavad agressiooni ainult siis, kui nad tunnevad, et nende võim on ohus.
Tulemus:
Agressioon ei pruugi tulla otse, vaid kaudsete poliitiliste ja sõjaliste meetmete kaudu (näiteks varjatud sõjalised operatsioonid, majandussanktsioonid või propagandasõda).
Emotsionaalsed väljaütlemised ja kättemaksukampaaniad on võimalikud, kuid need ei ole alati loogilised ega järjepidevad.
Marsi opositsioon Neptuuniga 7. majas – petlikud partnerlused ja poliitilised illusioonid
Neptuun on segaduse, illusioonide, valeinformatsiooni ja propaganda planeet. Kui Mars on sellega opositsioonis, näitab see sõjaliste ja poliitiliste manipulatsioonide ohtlikku iseloomu.
Diplomaatiline kaos ja petlikud lepingud: Kuna Neptuun asub 7. majas (rahvusvahelised suhted ja liitlased), tähendab see, et Trumpi ja Putini poliitilised kokkulepped võivad olla illusoorsed, ebamäärased või otsevaled.
Infooperatsioonid ja propaganda: Neptuun on meedia ja propaganda planeet, mis tähendab, et avalikkust võidakse teadlikult eksitada Marsi agressiivsete tegude kohta.
Salajased sõjalised operatsioonid: Kuna Mars esindab sõjalist jõudu ja Neptuun peidab asju, võib see viidata varjatud sõjalistele operatsioonidele või petturlikele poliitilistele mängudele.
Tulemus:
Sõjaline või poliitiline tegevus võib olla petlik – avalikult midagi lubatakse, kuid tegelikkuses tehakse hoopis vastupidist.
Rahvusvahelised kokkulepped on habras ja täis varjatud eesmärke.
Marsi kvadraat Lilitiga Jääras 1. majas – poliitiline skandaal ja ettearvamatu agressioon
Lilit on varjatud jõudude, mässumeelsuse ja allasurutud ihade tunnus. Kui see on Jääras 1. majas, siis:
Varjatud võimuahnus ja domineerimissoov: 1. maja (identiteet ja kuvand) + Jäär (agressioon, sõda) = Putini ja Trumpi imago on üles ehitatud tugevale ja võitmatule juhikuvandile.
Manipulatiivne agressioon: Lilit kvadraadis Marsiga tähendab, et nad võivad kasutada agressiooni salakavalalt – esialgu eitades oma kavatsusi, kuid hiljem ootamatult rünnates.
Skandaalide ja ettearvamatu agressiooni mustrid:
See aspekt viitab suurele poliitilisele või sõjalisele skandaalile.
Nad võivad käituda impulsiivselt, kuid samas varjatult ja ootamatult.
See aspekt võib viidata ka nende poliitilise lõpuga seotud skandaalile.
Tulemus:
Nende poliitiline stiil on agressiivne, ettearvamatu ja mässumeelne.
Võib esineda ootamatuid sõjalisi või poliitilisi samme, mis ei ole loogilised, vaid emotsionaalsed ja kontrollimatult destruktiivsed.
4. Kogu T-kvadraadi üldine tähendus – geopoliitiline kaos ja poliitiline destabiliseerimine
Kui me paneme need kolm aspekti kokku, saame äärmiselt ohtliku ja volatiilse olukorra, kus poliitiline ja sõjaline agressioon on täis illusioone, valesid ja skandaale.
T-kvadraadi põhijooned:
Poliitilised ja sõjalised manipulatsioonid → (Marss-Neptuun) → Rahvusvahelised suhted on täis valeinfot ja propagandat.
Varjatud agressioon ja plahvatuslikud konfliktid → (Marss-Lilit) → Ootamatud sõjalised sammud ja kontrollimatu poliitiline käitumine.
Avalik imago kui mänguväli → (Marss 5. majas) → Poliitika on meediashow, kus kasutatakse agressiooni ja illusioone avalikkuse petmiseks.
Tulemus:
Trumpi ja Putini ühine dünaamika on määratud rahvusvaheliste konfliktide ja ettearvamatute poliitiliste liigutuste tõttu.
T-kvadraat viitab poliitilistele ja sõjalistele skandaalidele, kus agressiooni ja manipuleerimise varjamine ei pruugi alati õnnestuda.
See muster võib viidata ka ootamatule poliitilisele langusele, mis on seotud sõjaliste või diplomaatiliste vigadega.
Lõplik kokkuvõte: Kas see T-kvadraat on saatuslik?
Jah, see viitab võimsale, kuid ohtlikule dünaamikale.
See ei tähenda tingimata, et nad koos maailma hävitavad, kuid see tähendab, et nende poliitika on äärmiselt ebastabiilne ja ettearvamatu.
Kui T-kvadraadi transiidid aktiveeruvad, võib see tuua kaasa suuri poliitilisi või sõjalisi kriise.
See võib viidata ka sellele, et nende poliitiline langus tuleb ootamatult ja skandaali saatel.
***
Liitkaardis on ka tähelepanuväärne Saturni ja Ukraina ühendus Neitsis 7. majas
See kombinatsioon Putini ja Trumpi ühises kaardis on erakordselt oluline, sest see viitab nende suhetele Ukraina ja laiemalt Ida-Euroopaga, samuti nende ühisele poliitilisele strateegiale ja vastutusele selle piirkonna suhtes.
Märksõnad: kohustused, piirangud, võimustruktuurid, pikaajaline strateegia, kontroll ja kriisid.
1. Saturni ja Ukraina ühendus – mida see sümboliseerib?
Saturn on struktuuride, piirangute, kontrolli ja pikaajalise mõju planeet. Kui see on ühenduses asteroidiga Ukraina, saame sellest mitu olulist tähendust:
• Poliitiline surve ja piirangud: Saturn moodustab piiranguid ja kontrollimehhanisme, mis viitab sellele, et nende kahe juhi (Trumpi ja Putini) poliitiline tegevus on otseselt seotud Ukraina piiritlemise, kontrollimise ja geopoliitilise tasakaalu nihutamisega.
• Vastutus või koormus? Saturn võib tähendada kohustusi ja raskusi, mis tähendab, et Ukraina teema toob nende suhetesse keerulisi ja raskeid otsuseid.
• Strateegiline planeerimine: Saturn on aeglane ja pikaajaline, mis tähendab, et Ukraina poliitika nende jaoks pole juhuslik ega impulsiivne, vaid süstemaatiline ja hoolikalt planeeritud.
Kui Saturn on ühenduses asteroidiga Ukraina, siis see tähendab, et Ukraina on mõlema mehe jaoks oluline ja vältimatu geopoliitiline tegur – kas siis allutamiseks, mõjutamiseks või vastupanu murdmiseks.
2. Neitsi märk – ratsionaalne ja pragmaatiline lähenemine
Neitsi on märk, mis seondub detailse planeerimise, strateegia ja praktilise tööga. Kui Saturn ja Ukraina on Neitsis, näitab see, et nende suhtumine Ukrainasse on mitte emotsionaalne, vaid süsteemne ja täpne.
Neitsi seotus selles kontekstis tähendab järgmist:
• Kontroll läbi süsteemi: Ukraina puhul tähendab see, et USA ja Venemaa lähenemine sellele riigile ei ole kaootiline, vaid süsteemne ja põhjalikult välja töötatud.
• Strateegilised sammud ja manipulatsioonid: Kuna Neitsi on detailide märk, võib see viidata ka keerukatele poliitilistele mängudele, sealhulgas majandussanktsioonidele, informatsioonisõjale ja diplomaatilistele survevahenditele.
• Ukraina mängib võtmerolli maailmapoliitika tasakaalus, mitte ainult juhusliku lahinguväljana, vaid kui osa pikaajalisest plaanist.
3. 7. maja – partnerlus, vaenlased ja diplomaatilised suhted
7. maja on avalike suhete, diplomaatia ja ka vaenlaste maja. Kui Saturn ja Ukraina asuvad siin, tähendab see järgmist:
Ukraina kui saatuslik partner ja vastane
• Ukraina küsimus ei ole nende jaoks lihtsalt regionaalne küsimus, vaid see on seotud kogu maailma jõutasakaaluga.
• Kuna 7. maja on seotud partnerlusega, võib see viidata sellele, et Ukraina on mõlema juhi jaoks mingil hetkel olnud kas partner või diplomaatiline tööriist.
Avalikud vaenlased ja võimuvõitlus
• Kuna 7. maja on ka avaliku vaenlase maja, näitab see, et Ukraina roll nende poliitikas on tugevalt seotud vastasseisu ja konfliktidega.
• Putini ja Trumpi poliitika sõltub suuresti sellest, kuidas Ukraina on määratletud – kas kui partner, marionett või vaenlane.
4. Kuidas see mõjutab maailma geopoliitikat?
Kui vaadata, kuidas see seis mõjutab nende poliitilist käitumist ja maailma jõudude tasakaalu, võib välja tuua järgmised järeldused:
1) Ukraina on määrav tegur USA ja Venemaa geopoliitilises malemängus
• Saturni ühendus Ukrainaga tähendab, et see ei ole lihtsalt juhuslik konflikt, vaid pikaajaline geopoliitiline protsess.
• Ukraina roll on olnud USA ja Venemaa vahelise võitluse keskpunkt aastakümneid, ja see trend jätkub.
2) Trump ja Putin võivad omavahel Ukrainat kasutada poliitilise tööriistana
• See ühendus viitab sellele, et Ukraina ei ole ainult iseseisev riik, vaid ka mõlema riigi poliitiliste otsuste instrument.
• See võib tähendada kokkuleppeid, varjatud manipuleerimist ja geopoliitilist tasakaalu nihutamist vastavalt vajadusele.
3) Kui Saturn liigub, muutuvad ka piirid ja võimustruktuurid
• Kuna Saturn liigub aeglaselt, siis iga kord, kui see teeb olulisi transiite, toimuvad geopoliitikas suured muutused.
• Saturni transiidid võivad viidata Ukraina uutele piiridele, võimustruktuuride ümberkujundamisele või pikaajalistele rahvusvahelistele lepingutele.
5. Milline on võimalik tulevik?
Kui vaadata seda ühendust ja selle võimalikke arenguid, võib ennustada järgmist:
1) USA ja Venemaa vaheline Ukraina-poliitika jääb keeruliseks ja lõhestavaks
• Putin ja Trump võivad proovida Ukrainat kasutada oma globaalsetes strateegiates, kuid see viib konflikti süvenemiseni.
• Saturn viitab, et iga Ukrainaga seotud otsus on pikaajalise mõjuga – see ei ole kiire või lihtne lahendus.
2) Ukraina jääb võimu tasakaalu keskmesse ka pärast nende poliitikast lahkumist
• See astroloogiline muster viitab sellele, et isegi kui Trump ja Putin lahkuvad poliitikast, jääb Ukraina maailma jõudude tasakaalu peamiseks proovikiviks.
3) Suhted Ukrainaga sõltuvad pragmaatilistest ja ratsionaalsetest otsustest, mitte emotsioonidest
• Kuna Neitsi ja Saturn on mõlemad seotud pragmaatika ja planeerimisega, ei põhine need otsused emotsionaalsel või hetkelisel poliitikal, vaid süstemaatilisel pikaajalisel strateegial.
Kokkuvõte:
• Saturni ja Ukraina ühendus Neitsis 7. majas viitab sellele, et Ukraina on USA ja Venemaa poliitilises mängus oluline ja pikaajaline strateegiline tegur.
• See aspekt näitab, et Trumpi ja Putini poliitika on Ukrainaga seotud mitte ainult konfliktide, vaid ka pikaajaliste kokkulepete ja diplomaatiliste manöövrite kaudu.
• Tulevikus võib Ukraina jääda poliitilise surve ja geopoliitilise tasakaalu keskmesse, isegi kui nende kahe liidri poliitiline roll muutub.
***
• Trump ja Putin on poliitilises mõttes vastased ja liitlased korraga – nad on seotud, kuid ei usalda teineteist täielikult.
• Nende poliitiline dünaamika on rohkem pragmaatiline kui emotsionaalne, nad teevad koostööd siis, kui see teenib nende huve.
• Maailma poliitikas kujundavad nad geopoliitilisi suundumusi kas kokkulepete või vastasseisude kaudu.
• Lõvi ja 6. maja kombinatsioon toob esile show-elemendi – nende poliitilised liigutused on suunatud avalikkusele ja meediakajastusele, kuid kulisside taga võib toimuda midagi hoopis muud.
Olav Osolin: Kas Zelenskõi suudab Trumpiga ära leppida? Enamik vaatlejaid arvab, et see on kahtlane, kuigi Suurbritannia ja Prantsusmaa võivad üritada Trumpi veenda, et Volodmõr läks natuke liiga hoogu ja oleks ikka valmis igale poole alla kirjutama, kui ta uuesti Valge Maja uksest sisse pääseks. Pigem kardetakse, et Ameerika võib oma sõjalise abi Ukrainale lõpetada ja siis on ukrainlased tõsises hädas. Sest Euroopa võib küll kuulutada, et nad on abistanud Ukrainat rahaliselt suuremal määral kui USA, kuid samas pole Euroopal kuskilt võtta Patriote ja muud vajalikku sõjavarustust, millega Putini rünnakutele vastu seista. Pealegi hakkavad Euroopa riigid nüüd mõtlema rohkem ka omaenda julgeoleku kindlustamisele ja oma relvastuse kaasajastamisele. Ukraina on küll oluline, kuid mitte nii oluline, kui omaenda julgeolek – relvad kuluvad Euroopa riikidele endile marjaks ära, kui end tulevikus on vaja kaitsta. Zelenskõi teatas eile, et ta tagasi ei ástu, kuid ometigi peetakse just temast lahtisaamist konflikti üheks lahendusteeks. Kui Zelenskõi astuks Ukraina tuleviku nimel tagasi ja presidendi kohusetäitjaks kuulutatakse parlamendi esimees, saaks korraldada Ukrainas presidendivalimised, mis võiks pukki tuua kindral Zalužnõi või mõne muu tegelase, kes oleks Trumpile meelepärasem. Siis annaks jälle läbi rääkida, sest Trump näib vaatavat Ukraina sõda kui poksimatši, milles kaks poolt üksteist klohmivad ning tema tahab matši kohtunikuna nüpeldamist peatada, öeldes, et ärge üksteist rohkem pekske, leppige viiki, aga sinises nurgas olev poksija ütleb, et ma võin siis seda ettepanekut kaaluda, kui kohtunik tuleb kindlalt minu poolele ja hakkab mind kaitsma. Kohtunikul on aga pohhui dõm – tema tahab õhtuste uudiste jaoks kodus olla ja vaadata, kas Nobeli rahupreemia saaja on juba välja kuulutatud.