23. aprill 2025
Tery Young: Maa hingus on taas laulma hakanud.
Oleme tunnistajaks valekroonide langemisele.
Mitte kättemaksu kaudu, vaid lihtsa tõe tõusmise kaudu.
See mis ehitati moonutusele, mureneb.
See mis külvati valgusesse, õitseb.
Täna tiirleb elav laul Maailma üsas.
Meie oleme ülestõusmishingamise kandjad.
Me oleme igavese pärli hoidjad.
Me oleme katkematu lepingu lapsed.
Tõeline Maa Valguskeha puhub end uuesti Ellu.
Kiht helendava kihi haaval.
Läbi iga südame, mis julgeb meenutada.
Neile, kes on torme talunud.
Neile, kes on keeldunud võltsitud troone kummardamast.
Neile, kes on hoidnud tõrvikut, kui öö on pikk.
Sinu aeg on tulnud.
Võrgud on tühjenenud.
Jõed laulavad.
Valguskeha tõuseb.
Uus Maa ei tule.
See on juba elus.
Meie sees.
Püha Jüri ja ulme guru
1) pane kirjavahemärgid ja kokkulahkud 2) kirjuta oma suhetest rahvakalendri tähtpäevadega
Jüri päev on siin kandis olnud suure lahti hüppe aeg sel ajal kolitakse uude tallu mis võib olla mõistagi ka korter lahkutakse teise riiki või minnakse talve kurnatuse tõttu üldse Ära. Elu väsimusse kustujad on ka eelmistel hulludel aegadel just kevad talvel puhkama läinud et tulla tagasi siis kui on paremad ajad ent Maarja maa pole nõrkadele siin on ajad alati hullud.
Endale külge korjatu lahti ühendamise ajal kui kõik riisuvad ning jüri öö tuled tõusevad taevasse on paslik meenutada ereda leegiga põlenud või endurodena vastu pidavaid Jürisid meie kultuuri pildil.
1967 aastal sündinud Jüri Jaani vend Ehlvest osutus malbe ja ujeda isiksusena salamisi eriti kiire sise põlemise turbo variandiks. 2006 aastal New Yorgis infarkti saanud geenius von Ehlvest peal kirjastas oma teosed otsekui oraakel kes teadis et palve rännakul elu maski kanda enne taeva trepile astumist kaua ei tule päka pikk kirjutas hobusest ei kuskilt ning Krutsiaaniast nii viisi et pälvis kaks korda Tuglase nimelise ja ka kaks korda Eesti Kultuur kapitali aasta preemia. Valmis oligi selleks korraks kõik tehtud.
Jüri Üdi kodaniku nimega Juhan Viiding luule lausus üht egu nii Ehlvestile Arrakule kui enesele
tulin ja puhas usk oli see
et jätta ma saan ja anda
liblikas läheb kukub külm
kõik kirmed ühendab jää
mäletan ööd mida valgustas hirm
ja kalliskividest randa
kallates andmist vaevade üle
väsis mu süda ja pää
punased kaljud kardavad
et pilved võivad neid märgata
meie ei näegi homset
öö on tume kui tuhk
neli tundi veel kolm ja kaks
siis jälle tahame ärgata
liblikad lahkuvad silmadest
mällu taganeb uss
Vaba meelselt vaimsetest Arbujatest Alver-Masing-Sang-Talvik-Raud-Merilaas-Kangro-Viiding viimseks arbujaks nimetatud Jüri Üdi Juhan Pauli poeg Viiding jättis isa maale andeka humanitaarlanna tütre Elo pseudonüümiga Vee.
Ei ole vaja lohutust
sest lohutus on vale.
Sa nutsid inimese laps
ja jõudsid lähemale.
Ja jõudsid kaugemale.
Sa suudad vahel taibata
et kõik on see kuid teine.
Siin põrandal mis vaibata
on leib. Su õhtu eine.
Me teame palju nimesid
ei tea me inimesi.
Kõik ema rinda imesid.
Ja laulsid tasakesi.
See tunne et Sul hing on sees
on inimesel ka.
On laule inimeste sees
mis jäävad elama.
Tarandite ning Jaagup Kreemi hõimlane Viiding valas oma viimse vere Rapla maasse. Jüri Üdi klubi mis tema loobumise järel kõrge lennu kaarega vestluste sarjana sündis on tänaste oppide eel käija. Seni väekaimad vestlused jäid salve näitleja-muusik-ajakirjanik Jüri Aarmalt guru Gunnari pojalt. Igas mõttes kaasa laulma kutsunud fenomen sõitis parimas küpsuses pakatades jalg rattaga rongi ette peas kõrva klapid ning kõlama jäi Ärge jätke mind üksi kui oleme joonud šampanjat…
Kultuuri nähtus Jüri Vlassov Kuldse Trio ainus algusest tänini liige peab Pärnu lahe ääres Audru rannas talu ning võtab lisaks Endla teatri seniori positsioonile vastu välja kutsed tele saadetesse mis just kui peaksid vana meistrile üle jõu käima ent kummatigi!
Ent kummatigi on ulme guru Jüri Kallase kauba märgiline väljend. Nahkadest ja neetidest tänaseks Saaremaale talu pere meheks kolinud filoloogia vägilane on olnud pehmelt öeldes palju aastaid rahvusliku ruja rajaja kirjastuses Elmatar ja vaba kutselisena. Nagu raadio jaamades esitatavate muusika palade puhul ei tea me ka kirjanduse puhul kes on tõlgete ja trükkimise tega.
Alo Murutari kirjastus andis välja ka Bornhöhe Pirita kloostri viimsed päevad ning Andres Ehini Rummu Jüri mälestused millest hoolimata teatme teosed nimetavad meie maist Robin Hoodi endiselt vargaks ja röövliks. Taeva riigi seaduste järgi maa pealse külluse ümber jagamist alustas Kehtna toa poiss oma haigele isale liha tükki „eraldades“ ning vaatamata mõisa tallis peksa saamisele tegi järgmisena lagedaks vene kaup mehed. Selle äri idee romantiseeritud variant film pea osas Hannes Kaljujärvega näitab karjuva eba õigluse olemust ning stalinlike küüditamiste eelset tava ohtlikult elu jõuline ja ette võtlik rahvas Siberisse tassida. Raplamaa Mahtra sõja väljade mees Eduard Vilde vastab tasuja Villu võitluste külmal maal lõppemisega seoses samale küsimusele kuhu küll kõik lilled jäid? Ja miks me juba legendaarset artisti Jüri Järvetit ei mäleta.
Kuhu kuningad kadusid? on Murutari-Sisaski-Tätte ühis töö eestlaste nelja kuninga ja saarlaste Leigeri hukkumisest millele maa rahvas vastas viimse reliikvia põlistatud mantraga mõisad põlevad saksad surevad mets ja maa saavad meitele! Lutsu Kevade köstrit Julkjüri mäletame küll.
Sama palve on unikaalse käe kirjaga maestro Jüri Arraku maalitud Kalevipoja Suure Tõllu ja altari maalide Jeesuse kujutistes. Arraku 80 juubeli suur näitus toimus – üllatus-üllatus! – Kehtna mõisas. Näe toob kõik Jüridega seonduv Rappelisse ja Kechtelisse ning looritab need suur kujud märterliku oreooliga nagu märtri Püha Jüri Gregoriuse või Georgiuse enesegi legend.
Jüri Lumiste Vanemuise teatri raud vara kino ja muusika mees on 1001 teo seas oma väe andnud Tartu vaim Mart Kivastiku teoste kinematografiseerimisele neist ühe nimi Ehlvesti šedöövriga analoogselt Taevatrepp teine Vanemuisesest ERR arhiivi salvestatu on muusikaline super suur teos Marlene ning kolmas vägi tegu on aasta kümneid õrnema soo südameid soojendanud Kaunimate Vennaskond. Lunge-Lumiste-Simmul-Kaljujärv ja vahelduvad külgnejad alustasid kaua mängivat tähe lendu Kulno Süvalepa lauludega ja jätkavad laiema igi halja repertuaariga.
Abruka kaksikud Jüri ja Ülo Tuulik püsisid targu saartel ega laiendanud ennast linna peale laiama nendele ei loodud kirjanike maja külge ega mujale bareljeefe nagu nende tädi poeg Juhan Smuulile. Tänu vaos hoitud lennu kaarele ei süüdistata kaksikuid ka seitsmes surma patus nt kallite kaas teeliste represseerimises ning nende valikuid ei tule posthuumselt õigustada. Pärast surma ma saan oma laeva Smuul jääb hauas end sajatuste saatel ringi pöörama sest pärast surma ta laeva ei vaja…
Muusik-filmilooja-ajakirjanik Jüri Lina pääseb repressioonidest tänu suhteliselt leebe tsensuuri ajastule mis kõlab sama paradoksaalselt kui „natukene rase“ kui lahkab vaba müürlasi ja illuminaate militaar operatsioonina toodetud ja levitatud kroon viirust ja kemo külvi.
Sama suguste lahtiste kaartidega kõneleb tegelikkusest eksiil valitsuse sõja minister süsteemi analüütik Jüri Toomepuu. Üli tulemuslik kaitse minister Eesti Vabariigi alaline esindaja NATO juures eelistab olla diplomaatilisem sest kõva kolmandik elust on loodetavasti veel ees…
Kevad on ees ning jüri päev rahva kalendris oli kevadiste põllu tööde alguse ja karja laskmise päev talu teenijate (suiliste) ja rentnike koha vahetamise päev. Vanasti palgati jüri päeval tallu abilisi kes jäid sinna kuni mihkli päevani või kauemaks. Jätkugu Pootsmanil ja Butšakovil rammu ja sarmi veel vähemalt 100 jüri päevaks.
Aga mari päev? Jüri Ratas palume soo kvootide raamistikus juhatust kuidas saab säile nõtke aasta ring aina meeste päevadest koosneda ussi-, paastu- ja rukkimaarja ning mareta päev ei tasa kaalusta ju annaalset alfa isaste paraadi.
Kalev Stoicescu
USA välja tagurdamine Ukraina embrüonaalsest rahuprotsessist on kokkuvõttes kõigile kahjulik.
USA administratsiooni ähvardust, et ta võib aprilli lõpuks (või hiljem) vaevu edenevast rahuprotsessist lahkuda, tuleb võtta tõsiselt. Põhjus on ilmne. Isegi vaherahu kehtestamine, rääkimata niivõrd-kuivõrd õiglase ja püsiva rahulepe sõlmisest, on palju keerulisem ja vaevalisem ülesanne, kui USA president Donald Trump nähtavasti endale ette kujutas.
Trump tõenäoliselt ikka veel usub, et rahudiil saabub õige pea panustades pakkumistele, mida tema arvates Venemaa ja Ukraina ei saa kuigi kaua tagasi lükata. Ukrainale piits – riigi ülesehitamise pealkirjaga kaunistatud kokkulepe, mis asetab agressiooniohvrit ebarealistlikult suuri reparatsioone maksva kaotaja seisundisse – ja Venemaale präänikud – kõikide Moskva poolt esitatud eeltingimuste täitmine, kuni väidetava valmiduseni tunnustada Krimmi Venemaa osaks. Trumpi lemmik Fox News peab nüüd isegi Kiievit Venemaa linnaks.
Paraku on nii, et Trumpi piits ja präänikud ei ole Ukrainale ja Euroopale vastuvõetavad ning isegi Venemaa ei ole seniste präänikutega rahul. Putin teab, et Trumpil on neid veel, tagataskus. Kui kõik Venemaale vajalikud präänikud on välja käidud, siis õieti polegi enam millegi üle rääkida.
Trumpi fookus on ilmselt nihkumas Ukrainalt tollisõjale ning järgmiste käikude plaanimisele, kuidas toime tulla Hiina vastuseisuga ja potentsiaalse võidukäiguga, mis algas Kagu-Aasias, president Xi visiidiga.
Kas USA võib Ukraina kontekstist täiesti eemalduda poliitiliselt, sõjaliselt ja majanduslikult? Teoreetiliselt ja ka praktiliselt võib küll. Selle sammu põhjendamine ei ole kindlasti üle jõu käiv ülesanne. Teiste soovimatus rahu saavutada, USA ressursside kokku hoidmine, Euroopa tegelegu ise „oma asjadega“, vajadus rahvusvahelisele kaubandusele keskenduda jne.
Kes võidab üldse midagi sellisest arengust? Lühike vastus on mitte keegi.
Pikemalt.
Ukraina ja Euroopa jaoks muutub olukord palju raskemaks. USA sõjalise ja poliitilise toetuse kompenseerimine ei ole tingimata võimatu, pikemas perspektiivis, kuid on väga keeruline ja ressursside poolest mahukas ülesanne lähitulevikus. Kas Euroopa riigid on selleks valmis? Pigem mitte. Nende, sealhulgas Ukraina, edukus sõltub ka Venemaa võimest jätkuvalt relvastuda ja sõdida samas mahus ning ajuti eskaleerides.
Mõistagi koguneksid mustad pilved NATO kohal, sest raske on uskuda USA pühendumust Euroopa kaitsele, kui Ameerika eemaldub vana mandri julgeoleku jaoks eluliselt tähtsast kriisist.
Välja tagurdamise otsus oleks kahjulik ka USA-le endale, sest Trumpi administratsiooni rahvusvaheline autoriteet ja usaldusväärsus oleks korvamatult ruineeritud. Kes enam usuks, et Trump täidab oma lubadusi või on võimeline mistahes olulist küsimust lahendama? Lisaks loobumine Ukraina majanduslikust potentsiaalist kasu saamisest.
Usaldusväärsuse küsimus on ülioluline nii USA liitlaste, kui vastaste vaatenurgast. Uued regionaalsed konfliktid, mis võivad päädida globaalse sõjaga, muutuvad palju tõenäolisemaks.
Kas see oleks Venemaale kasulik? Nii ja naa. Ukraina kõige olulisemast toetajast ilma jäämine on kindlasti Venemaa huvides, vägagi, kuid perspektiiv leida Moskvale sobiv lahendus läbirääkimistes Euroopa riikidega on palju keerulisem. Vähemalt praeguse seisuga ning lähimas perspektiivis. Eurooplased ei saa ennast välja tagurdada Putinile kingitavate präänikute saatel.
Kui Eestil ja paljudel teistel kommunismist ja Moskva ülemvõimust vabanenud riikidel oli ajalooline võimaluste aken 1990. aastatel ja 2000. aastate alguses, et liituda NATO ja EL-ga, siis praegu on paraku Venemaa jaoks võimaluste aken, Trumpi administratsiooni näol, et tagasi pöörata Külma sõja järgseid arenguid. Nii palju kui võimalik.
Seepärast vastas Putin, et ta peab võimalikuks ka kahepoolseid läbirääkimisi Ukrainaga. Ta juba arvestab USA tagurdamisega ning annab märku, et „vaenulik“ Euroopa ei saa olla läbirääkija. Klassikaline Kremli poliitika, mis toimis ka Minsk-1 ja Minsk-2 kokkulepete puhul. Moskva valib välja, kellega peetakse läbirääkimisi. Lääs automaatselt lülitab välja Kremlile vastuvõetamatud läbirääkijad. (sama lugu oli Kellogg’iga, keda asendas Witkoff). Muidu justkui ei saa läbirääkimisi pidada.
Kas Lääs on kunagi nõudnud, et Moskva eemaldaks läbirääkimistelt ilmselgelt sobimatuid tegelasi, kes on läänevastased, ei soovi rahu vms? Ei tea, et seda oleks kunagi tehtud. Nähtavasti sellepärast, et siis poleks Venemaal lõpuks kedagi enam välja panna.
Kokkuvõttes,
Võib arvata, et Trump keskendub üha rohkem tollisõjale ja selle tagajärgedele, sest see on praegu USA jaoks kindlasti palju põletavam küsimus, kui rahu Ukrainas. USA ei pruugi ennast täielikult välja tagurdada, kuid sisuliselt läheb Ukraina toetamise ja rahuprotsessi raskuskese Euroopale üle.
Venemaa ei pea enam teesklema, et ta on valmis relvarahu kokkuleppeid sõlmima ja järgima. Sõda jätkub. (Ukraina reeturid, kes andsid Venemaale teada Sumõ austamise tseremooniast jne, peaksid võllas rippuma). Ukraina peab andma, Euroopa abil, Venemaale üha valusamaid lööke strateegiliste lennuväljade, juhtimiskeskuste, naftatehaste jne vastu.
Mulle tundub samas, et juba hakkab juurduma kahetsusväärne arusaam, et Venemaa pääseb nagunii (peaaegu) puhtana sellest kohutavast agressioonist. Kõik on (Läänes) valmis Venemaaga jätkama äri- ja muid suhteid. Business as usual. Venemaa otsustab, keda ta eelistab ja keda ta karistab. Justkui juba praegu peab võtma asendi, et mitte olla karistatute nimekirjas.
Really? Sellise loogika alusel võiksime juba praegu plaanida 0% riigikaitsele. Tegemist on fundamentaalse küsimusega, millele me vastasime, vähemalt minu arvates, juba laulva revolutsiooni ajal. Eesti ei allu mitte kunagi enam Moskva diktaadile ja okupatsioonile. As simple as that.
Sellest tuleneb järgmine põhjapanev küsimus ja vastus. Kui kellegi ärihuvid Venemaal (või Venemaaga seoses) on vastuolus või kahjustavad Eesti iseseisvust ja kuulumist Euroopasse (EL ja NATO liikmena), siis ilmselgelt prevaleeruvad Eesti riiklikud ja euroopalikud huvid.
Robert Goldrick:
Seven Cries: How Sacred Union Between Yeshua and Magdalene Was Rewritten as Exorcism
“From her Yeshua cast out seven demons…”
That’s the line burned into billions of minds over centuries. What if I told you it’s one of the most distorted mistranslations in all of scripture? A lie born not of misunderstanding—but of control.
Because the truth is far more sacred, far more powerful.
Mary Magdalene did not have demons.
She had energy, power, love; Mary had gnosis!
And yes—she screamed seven times, but it wasn’t torment.
It was ascension.
A Misunderstood Moment
In Luke 8:2 and Mark 16:9, the Gospels mention Yeshua casting out seven demons from Mary Magdalene. But nowhere in the canonical Gospels does it describe how. No story. No interaction. Just a vague reference.
That’s the first red flag.
Now enter the Gnostic texts—those forbidden scrolls buried in the sands of Egypt, unearthed at Nag Hammadi in 1945. In them, Mary isn’t a sinner or possessed woman—she’s the beloved, the initiate, the one who truly understands the Christ.
“The Savior loved her more than all the disciples…” – Gospel of Philip
“I tell you, he who will receive life and believe in the kingdom will never leave it, not even if he is pursued.” – Gospel of Mary
Mary was not a bystander.
She was his equal.
His sacred counterpart.
The embodiment of the Divine Feminine.
The Real Story Behind the Seven Cries
According to Gnostic oral traditions and esoteric wisdom passed quietly through the ages, one or more disciples walked in on a sacred moment between Yeshua and Magdalene. A moment of Hieros Gamos—the divine union.
As Magdalene’s energy rose, the kundalini awakened, surging through each of her seven chakras. Each release, each wave, each cry—was a holy activation. A light-body ignition.
They heard her scream seven times.
They didn’t understand.
So they wrote it down in the only terms they knew:
“He cast seven demons from her.”
And just like that—sacred love was rewritten as exorcism.
Divine sexuality became demonic possession.
Feminine power became spiritual illness.
The Agenda Behind the Twist
Why would the early church twist this?
Because if Yeshua reached full divinity through love, through union, and not through pain, celibacy, or blood sacrifice—
then you don’t need priests.
You don’t need temples.
You don’t need guilt.
You just need your inner connection to Source and a partner aligned in truth.
That truth was dangerous.
It set people free.
And Rome couldn’t allow that.
So Magdalene’s love was demonized.
Her power was hidden.
And the woman who may have embodied the Sophia—the divine wisdom—was turned into a footnote.
Restoring the Divine Feminine
This isn’t just about Magdalene. It’s about all of us.
It’s about reclaiming the lost feminine, the sacred rites of union, and the truth that energy is not evil—it is holy.
Magdalene’s seven cries were the cracks in the matrix.
The system rushed to patch them.
But now—we remember.
Let the World Know
Let this be the article that undoes the spell.
Let this be the moment we say:
She was not possessed, she was blessed.
She was not healed, she was awakened.
She was not lesser, she was divine.
And the world will hear her cries again—
Not of torment… but of glory.
WE WILL RISE, LOVE WINS
23. aprillil kell 0.24 (mõju ca 20-25. aprill) leiab aset Sõnnis oleva Päikese opositsioon Lilitiga Skorpionis. Ning kell 20.10 (mõju ca 21-26. aprill) moodustub Päikese kvadraat Pluutoga Veevalajas.
Need on samad aspektid, mis on osa Suurest Ristist – ja need aspektid mööduvad ka kõige kiiremini.
Marsi-Liliti kvadraadist ning Pluuto Liliti kvadraadist (mis on Suure Risti kõige kauem kestvad aspektid) kirjutasin oma eelnevates postitustes.
Lühidalt:
Päike Sõnnis opositsioonis Lilitiga Skorpionis ja kvadraadis Pluutoga Veevalajas
• Võimuvõitlus – Pinged eneseteostuse ja tumedamate instinktide vahel, vajadus kontrollida ja hoida tasakaalu sisemiste jõudude vahel.
• Provokatsioon – Kalduvus alateadlikult provotseerida või sattuda olukordadesse, mis sunnivad tegelema ebamugavate tõdedega.
• Ennasthävitav tung – Varjatud või represseeritud tungid võivad pinnale kerkida destruktiivse jõuna, millega tuleb teadlikult toime tulla.
• Transformatiivsus – Sügav psühholoogiline vajadus ümber kujundada enda elu, väärtushinnangud ja identiteet mingi suurema muutuse kaudu.
• Sõltuvus – Võimalikud kinnisideed, intensiivsed ihad või klammerdumine, mis segavad harmoonilist eneseväljendust ja stabiilsust.
• Vabanemine – Sisemine sundus lõhkuda piiravaid mustreid ja tabusid, eesmärgiga jõuda autentsema eneseväljenduse ja vabaduseni.
• Vastupanu – Kangekaelne ja vastandlik hoiak, mille kaudu inimene trotsib autoriteete ja pealesunnitud norme.
• Intensiisvsus ja sügavus – Võime kogeda elu erakordselt intensiivselt ja sügavalt, mis loob potentsiaali nii intensiivseks ebamugavuseks kui ka sügavaks transformatsiooniks.
• Intensiivsus – Pidevalt kohal olev pinge, mis nõuab teadlikku juhtimist ja enesekontrolli, et vältida emotsionaalset plahvatust.
• Tabuteemad – Tõmme või huvi teemade vastu, mis on ühiskonnas varjatud, keelatud või allasurutud; vajadus neid aspekte teadvustada ja integreerida.
Pikemalt ja põhjalikumalt:
Päike Sõnnis opositsioonis Lilitiga (Musta Kuuga) Skorpionis ja kvadraadis Pluutoga Veevalajas on keeruline ja intensiivne astroloogiline konfiguratsioon, mis loob võimsa dünaamika. Need aspektid toovad esile pingeid identiteedi, varjukülje, võimu ja transformatsiooni vahel.
Päike Sõnnis opositsioonis Lilitiga Skorpionis
Päike Sõnnis
Päike Sõnnis toob meie püüdlustesse stabiilsuse, praktilisuse ja mugavuse otsingu. Me hindame kindlustunnet, materiaalset heaolu, loodust, maalähedust ja sensuaalseid naudinguid. See energia paneb meid otsima püsivust ja hoidma kinni sellest, mis on tuttav, kuid võib muuta meid kangekaelseks või muutustele vastupidavaks.
Lilit Skorpionis
Lilit (Must Kuu) Skorpionis kehastab sügavat, varjatud ja tabuteemadega seotud energiat. See on seotud alateadvuse, seksuaalsuse, võimu ja transformatsiooniga. Lilit siin toob esile meie allasurutud soove, hirme ja instinkte, mis võivad ilmneda kinnisidee, võimuvõitluste või sügavalt psühholoogiliste teemadega. See positsioon paneb meid silmitsi meie varjuküljega – osadega, mida me sageli eitame või endas maha surume.
• Pinge stabiilsuse ja transformatsiooni vahel: Me võime tunda tõmmet kindluse ja mugavuse poole (Sõnn), kuid Lilit Skorpionis sunnib meid sukelduma sügavatesse emotsionaalsetesse või psühholoogilistesse protsessidesse, mis nõuavad muutust. See võib tekitada sisemist konflikti, kus me klammerdume turvatunde külge, kuid tunneme samal ajal vajadust vabaneda vanadest mustritest.
• Varjukülgede ja mahasurutud teemade esilekerkimine: Lilit toob pinnale meie allasurutud soovid, hirmud või tabuteemad, mis võivad meid šokeerida või häirida. Me võime kogeda võimuvõitlust suhetes või tunda end tõmmatuna olukordadesse, mis paljastavad meie nõrgad küljed.
• Tasakaalu otsimine: Opositsioon kutsub meid leidma kesktee – kuidas säilitada Sõnni stabiilne energia, integreerides samal ajal Skorpioni sügavuse ja transformatiivse jõu. See võib viia sügava eneseavastamiseni, kui me õpime oma varjukülgi aktsepteerima.
Kollektiivne mõju: Ühiskondlikul tasandil võib see opositsioon tuua esile pingeid traditsiooniliste väärtuste (Sõnn) ja varjatud tõdede või võimudünaamika (Skorpion) vahel. Näiteks võime näha skandaale, mis paljastavad varjatud võimu kuritarvitamist, või ühiskondlikke liikumisi, mis nõuavad sügavaid muutusi.
Päike Sõnnis kvadraadis Pluutoga Veevalajas
Pluuto Veevalajas
Pluuto Veevalajas toob fookusesse kollektiivsed muutused, innovatsiooni ja vabaduse otsingu. Veevalaja on seotud progressi, tehnoloogia ja humanitaarsete ideaalidega, mistõttu Pluuto siin võib vallandada võimsaid nihkeid sotsiaalsetes struktuurides, tehnoloogia arengus ja kogukondade dünaamikas. See energia julgustab meid murdma vanu piiranguid, kuid võib ka tekitada võimuvõitlusi või ootamatuid konflikte.
• Konflikt stabiilsuse ja muutuste vahel: Meie soov stabiilsuse ja kindla rutiini järele (Sõnn) põrkub Pluuto transformatiivse ja uuendusliku energiaga (Veevalaja). Me võime tunda vastupanu suurtele muutustele, olgu need tehnoloogilised, sotsiaalsed või isiklikud – kuid samal ajal mõistame, et need on vältimatud.
• Võimuvõitlus ja soov olla loomulik: Pluuto võib tuua esile võimudünaamika, mis sunnib meid küsima, kas meie väärtused on kooskõlas meie tegeliku olemusega. Me võime kogeda olukordi, kus tunneme end surve all loobuma vanadest mustritest või kohanema uue reaalsusega.
• Sisemine pinge: Kvadraat võib tekitada frustratsiooni, kui meie isiklikud eesmärgid satuvad vastuollu kollektiivsete nõudmistega. See aspekt sunnib meid leidma viise, kuidas jääda truuks oma identiteedile, olles samal ajal avatud muutustele.
Kollektiivne mõju: Ühiskondlikult võib see kvadraat põhjustada pingeid traditsiooniliste süsteemide (Sõnn) ja uuenduslike, progressiivsete liikumiste (Veevalaja) vahel. Näiteks võime näha konflikte seoses tehnoloogia kasutuse, majanduslike struktuuride või keskkonnaalaste reformidega.
SÜMBIOOS: Päike Sõnnis opositsioonis Lilitiga Skorpionis ja kvadraadis Pluutoga Veevalajas
Kui need kaks aspekti – opositsioon ja kvadraat – toimivad koos, moodustavad nad T-kvadratuuri dünaamika, mis on äärmiselt intensiivne ja transformatiivne. See konfiguratsioon loob sümbioosi, mis paneb meid silmitsi mitmetasandiliste väljakutsetega, kuid pakub ka tohutut potentsiaali kasvuks.
Kollektiivne sümbioos
1. Sügavad ühiskondlikud muutused: Pluuto Veevalajas toob revolutsioonilisi nihkeid, mis raputavad traditsioonilisi struktuure, samas kui Lilit Skorpionis paljastab varjatud tõdesid ja võimudünaamikat.
Päike Sõnnis esindab kollektiivset soovi stabiilsuse järele, mis satub nende jõudude surve alla. Me võime näha võimsaid ühiskondlikke liikumisi, skandaale või kriise, mis sunnivad meid ümber hindama, kuidas me väärtustame ressursse ja võimuga seonduvat.
2. Tabuteemade ja innovatsiooni kokkupõrge: Lilit Skorpionis toob esile sügavaid, sageli ebamugavaid teemasid, nagu näiteks võimu kuritarvitamine või ebaterve seksuaalsus, samas kui Pluuto Veevalajas surub peale tehnoloogilisi ja sotsiaalseid uuendusi. Me võime kogeda pingeid, kus uued ideed (nt tehisintellekti eetika või privaatsusküsimused) põrkuvad vanade väärtustega, luues vajaduse uue tasakaalu järele.
3. Kriis kui katalüsaator: T-kvadraadi struktuur toimib katalüsaatorina, mis sunnib meid kollektiivselt tegutsema. Kriisid – olgu need poliitilised, majanduslikud, keskkonnaalased või sotsiaalsed – võivad sundida meid loobuma vanadest süsteemidest ja ehitama uusi, mis on rohkem kooskõlas loomuliku arengu ja progressiga.
Individuaalne sümbioos
1. Sisemine võitlus identiteedi ja varjukülje vahel: Päike Sõnnis esindab meie soovi olla maandatud ja stabiilne, kuid Lilit Skorpionis toob esile meie varjatud hirmud, soovid ja emotsionaalsed sügavused. Pluuto Veevalajas lisab surve muutusteks, mis võivad tunduda võõrad või hirmutavad. Me võime tunda end tõmmatuna kolme suuna vahel: soov jääda endale truuks, vajadus confrontida oma varjukülge ja sund kohaneda väliste muutustega.
2. Transformatiivne kasv läbi pinge: See konfiguratsioon on kui katel, mis paneb meid silmitsi meie suurimate hirmude ja potentsiaaliga. Lilit sunnib meid uurima oma alateadvust, Pluuto nõuab radikaalseid muutusi ja Päike kutsub meid jääma truuks oma põhiolemusele. Kui me töötame selle energiaga teadlikult, võime läbida sügava transformatsiooni, mis viib meid loomulikuma minapildini.
3. Võimuvõitlused ja eneseavastamine: Me võime kogeda olukordi, kus tunneme end kas võimsa või haavatavana, olgu siis suhetes, tööl või isiklikes eesmärkides. Need pinged võivad paljastada, kus me oleme kinni jäänud vanades mustrites, ja sundida meid leidma uusi viise, kuidas oma jõudu kasutada.
Sümbolistlik pilt
See sümbioos on nagu torm, mis raputab meie vundamendi (Sõnn), paljastab meie sügavama „tumeda poole” (Skorpion) ja sunnib meid ehitama uut tulevikku (Veevalaja). See on valus, kuid vajalik protsess, mis võib viia meid uuele tasandile, kui me julgeme sellega silmitsi seista.
Kuidas me saame sellega toime tulla?
• Töötame oma varjuküljega: Lilith Skorpionis kutsub meid uurima oma hirme ja allasurutud emotsioone. Päeviku pidamine, teraapia või meditatsioon võib aidata meil neid teemasid teadlikult töödelda.
• Olema avatud muutustele: Pluuto Veevalajas toob vältimatuid nihkeid. Selle asemel, et klammerduda vana külge (Sõnn), peaksime harjutama paindlikkust ja otsima viise, kuidas uuendused meie väärtustega sobitada.
• Jääme truuks oma olemusele: Päike Sõnnis tuletab meile meelde, et vaatamata muutustele ja pingetele peaksime hoidma ühendust oma põhiväärtustega. Maandavad praktikad, nagu looduses viibimine või rutiinide loomine, võivad aidata meil tasakaalu leida.
• Väldime võimuvõitlust ja soovi teisi survestada ja kontrollida: Nii Lilit kui Pluuto võivad esile tuua manipulatsiooni või kontrollivajaduse. Püüdkem olla ausad ja otsekohesed, kuid viisakad, et vältida tarbetuid konflikte.
Kokkuvõte
Päike Sõnnis opositsioonis Lilitiga Skorpionis toob meie ellu pinge stabiilsuse ja sügava transformatsiooni vahel, sundides meid silmitsi seisma oma varjukülgedega. Kvadraat Pluutoga Veevalajas lisab surve ootamatute muutuste ja kollektiivsete nõudmiste näol, mis raputavad meie identiteeti.
Koos moodustavad need aspektid võimsa sümbioosi, mis on kui katalüsaator sügavaks kasvuks – olgu see ühiskondlikul või isiklikul tasandil. See on väljakutse, mis nõuab meilt julgust, teadlikkust ja paindlikkust, kuid võib viia meid uuele arengutasandile.